Діти «з пробірки»: все, що потрібно знати про ЕКО

11-8-2019

Процедура екстракорпорального запліднення, тобто запліднення поза тіла: сперматозоїд і яйцеклітину з’єднують, поміщають в інкубатор на 6 днів, а потім підсаджують в матку. Таким чином, мати може сама виносити і народити дитину. Рекомендуємо https://medicalplaza.ua/content/eko

Як саме проходить процедура?
Майбутній мамі належить пройти три етапи:

Стимуляція овуляції потрібна для дозрівання більшої кількості фолікулів з яйцеклітинами. Лікар призначає спеціальні ін’єкції, які жінка повинна робити самостійно протягом 10-14 днів.

Пункція яєчників необхідна, щоб перемістити дозрілі яйцеклітини з піхви в чашу Петрі — спеціальну ємність з сприятливим середовищем для запліднення. За допомогою спеціальної голки лікарі вилучають яйцеклітину і з’єднують її зі сперматозоїдом в цій ємності.

Перенесення ембріонів в матку – найвідповідальніший етап. Якщо у ембріона немає патологій, його підсаджують в матку за допомогою катетера. Жінка може самостійно виносити малюка, підсадити ембріони до сурогатної матері, або заморозити їх до наступних спроб завагітніти.

Які шанси на успішне запліднення?
Це залежить від віку жінки, а також тривал
ості і причин безпліддя. У середньому, вагітність у жінок до 35 років настає в кожному третьому випадку, а у жінок після 40 — лише в кожному восьмому.

Кому підходить метод?
ЕКО показано в багатьох випадках безпліддя, які неможливо вилікувати за допомогою операції або препаратів. Серед них — імунологічне безпліддя, ендометріоз, патології маткових труб, недостатня кількість рухливих сперматозоїдів або їх відсутність.

Чи всім можна використовувати ЕКО?
Ні, у цього методу є протипоказання:

Психічні захворювання, при яких не дозволені вагітність і пологи;
Патології жіночих статевих органів, які не дозволяють виносити дитину;
Різні пухлини органів репродуктивної системи;
Гострі запальні процеси у жінок.
Діти «з пробірки» чимось відрізняються від інших?
Ні, ЕКО використовують вже 40 років, і вчені детально досліджували його вплив на дитину. За свіжими даними Данських вчених, діти, народжені за допомогою ЕКЗ, більш здорові, ніж інші: при народженні їх маса тіла вище, а кількість патологій нижче.

Які обстеження потрібно пройти до процедури ЕКЗ?
Підготовка займає близько двох тижнів. Ось що потрібно зробити обом партнерам за цей час:

Відвідати гінеколога і уролога, здати мазок на інфекції;
Здати кров на ВІЛ, гепатит, сифіліс і рівень гормонів;
Жінкам потрібно пройти УЗД органів малого таза;
Чоловікам-спермограмму.
За результатами діагностики лікарі встановлять причину безпліддя і підберуть відповідний метод ЕКЗ.