КОМП’ЮТЕРНА ТОМОГРАФІЯ

1-24-2020

Комп’ютерна томографія-займає особливе місце серед променевих методів діагностики, отримала широке застосування в медичній практиці і стала невід’ємною частиною діагностичного дослідження багатьох органів і систем при вивченні їх патологічних змін.
На відміну від рентгенівських знімків, які дають зображення тільки в одній площині, комп’ютерний томограф дозволяє отримати тривимірне зображення внутрішніх органів. За допомогою комп’ютерної томографії отримують поперечні зрізи будь-якого відділу тіла людини, що дозволяють судити про топографію органів, локалізації, характер і протяжності вогнища захворювання, їх взаємозв’язку з навколишніми тканинами і, таким чином, мати тривимірну орієнтацію патологічного процесу. Рекомендуємо процедуру КТ Киев на сайті , адже тут найкращі спеціалісти .

Що відбувається під час процедури?

Під час дослідження комп’ютерної томографії пацієнт лежить на спеціальному столі, навколо якого під час дослідження обертається рентген-лампа. Дослідження для пацієнта проходить безболісно і комфортно. Важливо, щоб пацієнт під час процедури на столі не рухався. Під час досліджень грудної клітини і живота, пацієнту на кілька секунд потрібно затримати дихання. Тривалість процедури може бути різною (з 15 до 40 хвилин), в залежності від частини тіла, яка досліджується. Під час комп’ютерної томографії часто необхідно ввести в вену контрастну речовину, від якого з’являється відчуття тепла. Це нормальне явище і не в якому разі не свідчить про небезпечні побічні реакції організму на контрастну речовину. Як приготуватися для процедури?

На дослідження органів живота пацієнт повинен приходити на порожній шлунок (3-4 години до процедури не їсти). При необхідності перед процедурою пацієнту необхідно випити контрастну речовину. Воно не шкідливе для організму і не викликає неприємних побічних реакцій організму.

Так як часто при виконання досліджень комп’ютерної томографії необхідне введення контрастної речовини в вену, перед процедурою пацієнту необхідно зробити біохімічний аналіз нирок на креатин і УРЕА в крові. Контрастну речовину не можна вводити, якщо у пацієнта алергія на йод! У таких випадках пацієнт повинен попередити медичний персонал.

Щоб зображення комп’ютерної томографії були якісні, перед дослідженням пацієнт повинен зняти всі металеві деталі-прикраси та ін. Чи шкідлива процедура?

Доза випромінювання під час цієї процедури вище, ніж у процедурі на звичайний рентгенівський знімок, але ризик дослідження мінімальний і побічних реакцій немає. Через можливі генетичні наслідки дослідження комп’ютерної томографії не рекомендується робити вагітним жінкам. Лікар оцінює допустиму дозу випромінювання для пацієнта.