Бариатрическая хірургія може збільшити схильність до суїциду

0
204

Проблеми психічного здоров’я широко поширені серед пацієнтів з патологічним ожирінням та у тих, хто піддається баріатричної хірургії.

Ожиріння досягла епідемічних рівнів у багатих країнах; приблизно 6% американців страждають цією патологією. Коли дієта, фізичні вправи та поведінкове консультування безрезультатні, бариатрическая хірургія є ефективним методом лікування, який призводить до зниження зайвої ваги на 60-80% протягом першого року після операції.

Психічні проблеми не рідкість у тих, хто зменшує обсяг шлунка хірургічним способом. Ці проблеми включають в себе зловживання психоактивними речовинами, депресія і розлади харчової поведінки, які можуть поставити під загрозу результат і успіх операції.

Суїцидальна поведінка та тенденції часто зустрічаються серед пацієнтів баріатричної хірургії. Однак залишалося неясно, операція пом’якшує або посилює суїцидальні наміри.

З 30 попередніх досліджень, 28 показують, що ризик самогубства серед пацієнтів, що перенесли подібну операцію в чотири рази вище, ніж середня норма в популяції. Той факт, що це відбувається незабаром після оперативного втручання, передбачає наявність причинно-наслідкового зв’язку.

Доктор Бхатті і колеги з Дослідницького Інституту Sunnybrook в Онтаріо, вивчили 8815 дорослих і порівняли суїцидальну поведінку до і після операції, використовуючи общекраевые регістри здоров’я. Дослідники виділили чотири категорії суїцидальної поведінки: ліки, алкоголь, отруєння токсичними речовинами та фізичні травми.

В цілому 111 пацієнтів (1,3%), мали не менше одного випадку суїцидальної поведінки до або після операції. Загалом, спостерігалося 62 спроби до операції і 96 після. Одинадцять людей намагалися покінчити з собою в обох інтервалах: 37 до і 63 після операції. Отже, ризик суїциду збільшився приблизно на 50% після операції. Умисне отруєння ліками було найбільш поширеним механізмом суїциду.

Дослідники вважають, що саме несприятливі події, такі як дієти, зміна форм тіла, незадоволеність очікуваними результатами, підривають загальні переваги баріатричної хірургії. Вони закликають до більш активного скринінгу ризику суїцидальних думок, тенденцій і спроб серед пацієнтів використовують хірургічне лікування ожиріння.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com