Вживання зелені знижує ризик розвитку інсульту

0
190

Геморагічний інсульт є одним з найбільш небезпечних захворювань. Крововилив у мозок призводить у більшості випадків до важких ускладнень і навіть летального результату.

Разом з тим необхідно відзначити, що далеко не кожна людина знає про свою схильність до такого небезпечного захворювання. Підвищений артеріальний тиск, який не контролюється самим хворим – це спусковий фактор для розвитку патологічного процесу.

Вчені провели дослідження і встановили, що люди, які регулярно і в достатній кількості вживають зелені листові овочі, на 64% менше схильні до ризику не тільки інсульту, але і інфаркту, а також інших серцево-судинних захворювань.

Попередньо клініцисти проаналізували дані 682 пацієнтів, в анамнезі яких був крововилив у мозок. Середній вік учасників – 53 роки. Було встановлено, що в більшості випадків причиною інсульту виступало саме підвищений артеріальний тиск, і тільки в 10% етіологією були особливості роботи серцево-судинної системи.

У той же час дослідники провели додаткове дослідження, в ході якого встановили наступне: люди, які мали схильність до таких захворювань, але споживали достатню кількість листових овочів і просто свіжих фруктів і зелені, не мали в анамнезі нападів гіпертонічного кризу або інсульту.

Проведені дослідження ще раз показали, що правильне харчування і уважне ставлення до свого здоров’я дають можливість запобігти небезпечні захворювання.