Оперізувальний лишай може призвести до інсульту та інфаркту

0
193

Герпес зостер, також відомий як оперізувальний лишай, пов’язаний з підвищеним рівнем гострих серцево-судинних захворювань, таких як ішемічний інсульт та інфаркт міокарда або серцевий напад, згідно з дослідженням, опублікованим в виданні PLoS Medicine».

Герпес зостер є поширеним вірусом, що вражає мільйони американців щороку, з потенційно серйозними наслідками.

Вірус викликає вітрянку, так і оперізувальний лишай (ОЛ). Після вітряної віспи, вірус залишається неактивним в організмі.

Якщо він знову стає активним, що може статися через багато років, це може призвести до опоясывающему позбавляю – хворобливої, бульбашкового висипу шкіри. Вона може бути ускладнена тривалою, важкою, нестерпним болем, яка носить назву пост-герпетичної невралгії (ПГН).

ОЛ може з’явитися в будь-якому віці, але особливо ймовірно у людей старше 60 років, тих, хто мав вітрянку у віці до 1 року, або в осіб з ослабленою імунною системою. Людина, яка контакт актирует висипом ОЛ і раніше не хворів на вітрянку або не був вакцинований, може захворіти вітрянкою, але не лишаєм. Тим не менш, вітряна віспа може бути настільки невираженою, що люди не помічають це своєчасно, при цьому пізніше, вони можуть захворіти ОЛ. Поки залишається неясним, чому вірус повторно активізується.

Гострі серцево-судинні захворювання (ССЗ) є основними причинами захворюваності і смертності в США. Однак багато причин досі не встановлені.

Гострі інфекції, як вважають, призводять до ССЗ через дисфункції у кровоносних судинах, в яких бляшки розривають на стінки артерій, збільшуючи ризик утворення тромбів.

У 2006 році в США була введена цільова програма вакцинації осіб у віці від 60 років або старше в цілях запобігання зостер-асоційованої захворюваності.

Керолайн Мінасян і команда з Лондонської Школи Гігієни вирішили виміряти короткостроковий підвищений ризик інсульту та інфаркту міокарда після оперізувального лишаю.

Команда визначила 42954 людини у віці від 65 років з діагнозом ОЛ і ішемічним інсультом, а також 24237 людей, які мали діагноз ОЛ і інфаркт міокарда за п’ятирічний період.

Потім дослідники вирахували ймовірність наявності інсульту або інфаркту міокарда протягом 12 місяців після постановки діагнозу ОЛ.

Виявилося, що ймовірність інсульту була в 2,4 рази вище, а інфаркту в 1,7 рази вище протягом першого тижня після ОЛ. Ризик поступово знижується протягом 6 місяців після постановки діагнозу ОЛ.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com