Дихальні практики можуть поліпшити роботу головного мозку

0
201

До таких висновків дійшла група науковців з Фейнбергской школи здоров’я і медицини. На їх думку, що підтверджено практичними дослідженнями, роботу головного мозку можна істотно поліпшити, якщо займатися правильними дихальними вправами. Крім цього, вчені нагадують, що такі процедури є відмінною профілактикою деяких захворювань ШЛУНКОВО-кишкового тракту і дихальних шляхів. При цьому було точно встановлено, що на ефективність таких занять впливає те, як дихає людина – через рот або через ніс.

Ритм дихання може чинити вплив на електричну активність, що, в свою чергу, впливає на можливість відтворювати в пам’яті збережені раніше дані. Також цей чинник відповідає за емоційне судження.

У практичній частині роботи взяло участь більше 40 чоловік. Так, вчені встановили, що люди могли встановити емоцію на обличчі людини, якого їм показували, набагато швидше на вдиханні, що на видиханні. Що стосується неживих предметів, то тут пам’ять краще спрацьовувала саме на видиху. Було відзначено і те, що такі показники геть відсутні, якщо люди дихали через рот. При розгляді медичних показників, вчені зазначили, що під час експерименту активності мигдалеподібного тіла спостерігалися істотні зміни. Слід зазначити, що мигдалеподібне тіло відповідає за емоції.

Такий процес обумовлений тим, що під час вдиху в корі головного мозку відбувається стимуляція нейрона. Нагадаємо, що вперше такі фактори вченими були відзначені, коли проводилися дослідження мозкової діяльності людини під час нападу епілепсії. На думку вчених, така реакція мозку на негативні емоції певним чином «зменшує» вплив стресу на психоемоційний фон.