Як стрес збільшує кількість нападів у пацієнтів з епілепсією

0
218

Добре відомо, що стрес може збільшити частоту і тяжкість нападів у хворих на епілепсію. Тепер дослідники пролили світло на те, чому це відбувається і, можливо, вони навіть знайшли спосіб зупинити напади.

Дослідження, опубліковане в журналі Science Signaling, показує, як епілепсія змінює спосіб реагування мозку на стрес, щоб викликати судоми.

Епілепсія є неврологічним розладом, що характеризується повторними нападами, які є спонтанними сплесками електричної активності в головному мозку.

Згідно Фонду Епілепсії, близько 1.3-2.8 млн осіб в Сполучених Штатах страждають епілепсією. Кожен рік, у 48 з кожних 100000 американців розвивається такий стан.

Стрес і тривога, добре налагоджені тригери для виникнення припадків серед людей, які страждають на епілепсію, і як дослідження показали, зниження стресу може знизити ризик судом у вищезазначеної категорії осіб.

У той час як неврологи рекомендують пацієнтам з епілепсією уникати стресових ситуацій, щоб уникнути стрес-індукованих припадків, зробити так не завжди можливо, що підкреслює необхідність терапевтичної альтернативи.

Однак оскільки вченим неясно про те, як стрес викликає судоми, таке лікування виявилося важко знайти.

Тепер, доктор Майкл Полтер з Університету Західного Онтаріо в Канаді, і його колеги вважають, що вони, можливо, просунулися на крок ближче до виконання цього завдання.

Для їх дослідження, вчені зосередилися на аналізі активності кортикотропін-рилізинг фактора (CRF) в головному мозку щурів з епілепсією і без такої.

CRF є нейромедіатором, який забезпечує зв’язок між нервовими клітинами. Вони, в свою чергу, регулюють поведінкові реакції на стрес.

Дослідники оцінили, як CRF вплинув на грушовидну кору головного мозку гризунів, яка є частиною мозку, що відповідає за напади у людей, які страждають на епілепсію.

Серед щурів без епілепсії, дослідники виявили зниження активності CRF в грушоподібної кори головного мозку. Серед щурів, які страждають на епілепсію, вони знайшли збільшення активності CRF в грушоподібної кори.

При подальшому дослідженні, вчені виявили, що CRF змінив нейронный сигнал в мозку щурів, які страждають на епілепсію.

Вони виявили, що CFR активоване білок – RGS2, змінив зв’язок між нервовими клітинами в грушоподібної кори, що збільшило число судом.

Тепер може стати можливим запобігти напади у хворих з епілепсією, блокуючи CFR.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com