Дослідники отримали електрику з людської крові

0
209

Вченими університету, розташованому в шведському місті Мальме, спільно з російськими дослідниками був проведений досвід, за результатами якого на людину був випробуваний елемент палива. Він зможе виробити електроенергію в струмі крові. Потужність паливного елемента так велика, що дозволить забезпечувати енергією дисплей з малою діагоналлю з електронними чорнилами. Інформація про дослідження була надрукована у виданні RSC Advances.

Пристосування складається з пари електродів з графіту, де проходять електрохімічні реакції. На першому електроді глюкоза окислюється, виділяючи водневі іони. На 2 електроді відновлюється кисень, який присутній у людській крові. Таким чином, відбувається утворення пари молекул води, що дозволяє з’явитися напрузі.

Дослідники в ході експерименту вводили піддослідним у вену в лікті катетер. На другому кінці катетера розташовувався джерело палива, через який кров витікала в спеціальну ємність. Дослідники вимірювали показники струму, а також напруги, які створювалися елементом, і підключали до нього електричний пристрій. В результаті вони визначили, що при потужності паливного джерела в 0,74 мкВт зображення на дисплеї було змінено. При цьому напруга палива становило 0,1 В. Всього було проведено кілька досвідів, при кожному з яких у добровольці брали кров в об’ємі 200 мл

Вчені відзначили, що попередні роботи проводилися без добровольців – використовувалася кров з пробірки. Це не давало даних про в’язкості біоматеріалу, швидкості течії та інших параметрах. Паливні комірки – електрохімічні елементи, в яких є електроди, що забезпечують різні потенціали і проводять реакції.

За матеріалами: informing.ru