Сивина вказує на гарне здоровя

0
213

Безліч людей вважає сивину естетичним недоліком, однак вчені з Мадрида зробили відкриття – раннє виникнення сивого волосся на голові є сприятливою ознакою. Принаймні, представники сильної статі не повинні переживати з цього приводу.

В новому науковому дослідженні вивчався взаємозв’язок між кольором волосся і станом здоров’я всього організму. Таким чином, було з’ясовано, що поява ранньої сивини у чоловіків, а саме після 30 років, говорить не про розвиток старіння, а навпаки, вказує на спроможність імунної системи і її готовність захищати людину від різних захворювань.

Вчені вивчили дані понад 5 тисяч добровольців у віковій категорії від 30 до 60 років в незалежності від вікової приналежності. Такий аналіз показав – відтінок волосся безпосередньо пов’язаний із секрецією пігментів, а саме меланінів, що передбачає участь таких речовин, як глутатионы – це найголовніші антиоксиданти в людському організмі.

Глутатіон забезпечує високий рівень захисту від найбільш поширених смертельних недуг, серед яких хвороба Альцгеймера, серцево-судинні патології та онкологія. По мірі того, як людина дорослішає, концентрація такої речовини знижується, чому люди стають більш уразливими перед небезпечними захворюваннями.

Дослідження дало можливість зрозуміти – раннє поява сивого волосся на голові вказує на те, що організм не розтрачує глутатіон для синтезу пігментів, забезпечують волосяного покриву той або інший відтінок. З цього випливає, що ті, хто рано сивіє, володіють потужними захисними резервами, які протистоять різним недугам. Таким чином – сиве волосся у віці 30-40 років, це не ознака ранньої старості, а символ довголіття, що слід відносити як до чоловіків, так і жінок.