Імунна система може впливати на роботу мозку

0
201

Як відомо, імунна система необхідна для того, щоб захищати організм від хвороботворних бактерій і клітин, що викликають онкологічний процес. Але крім цього має велику кількість інших функцій. Але головний мозок відділяється від клітин імунітету своєрідним бар’єром, який називається гематоэнцефалическим. Він спрямований на захист цього органу від токсичних речовин і патологій. Саме з цієї причини, протягом довгого часу вважалося, що головний мозок, і периферична імунна система не можуть бути пов’язані між собою. Тим не менше, згідно з даними двох досліджень, які проводили незалежно один від одного, подібне твердження спростовується.

В ході першого наукового дослідження вчені досліджували кров більше 500 добровольців на наявність епігенетичних профілів. В результаті була отримана інформація щодо того, що такий профіль був виявлений, і він безпосередньо пов’язаний з таким показником, як товщина кори головного мозку, особливо в зоні, яка відповідає за когнітивні функції. Крім цього, вдалося встановити, що подібні гени беруть безпосередню участь у регуляції імунної функції крові.

Другий експеримент передбачав вивчення геному у дорослих людей, які дуже добре або дуже погано запам’ятовували зображення негативного характеру. Стало відомо, що генTROVE2, місце якого у формуванні імунних патологій ще не вивчено, впливав на здатність учасників дослідження запам’ятовувати досить велику кількість негативних зображень, на тлі того, що загальні характеристики пам’яті залишалися незмінними. Крім усього іншого такий ген відповідає за високу активність тих областей мозку, в яких відбувається процес запам’ятовування емоційних переживань.

З інформації, отриманої в ході таких вивчень стало ясно, що структура головного мозку, а саме пам’ять дуже сильно пов’язана з тими генами, які регулюють стан імунної системи. З цього випливає, що лікарські речовини, що впливають на імунітет людини, можуть виявитися корисними в терапії хвороб, що вражають мозок.