Йдете на рок-концерт? Не забудьте взяти беруші!

0
198

Гучна музика на концерті, в нічному клубі або на фестивалі можуть залишити вуха тусовщиків дзенькають. В даний час, дослідження, опубліковане в JAMA Otolaryngology-Head & Neck Surgery, пропонує носити навушники на події для того, щоб зменшити або запобігти тимчасову втрату слуху і шум у вухах.

Випадки придбаної втрати слуху знаходяться на підйомі, зросли серед підлітків на 31% з 1988 року, згідно з даними американського Національного обстеження стану здоров’я і харчування.

Тенденція може бути пов’язана з впливом шуму від відвідування концертів, фестивалів, нічних клубів та інших музичних майданчиків.

Гучна музика на таких заходах може піддавати осіб рівню звукового тиску в 100-110 децибел (дБА) протягом декількох годин, що є відомою причиною втрати слуху. Втрата слуху з-за такого роду дії, як правило, носить тимчасовий характер.

Короткочасний вплив надзвичайно гучного шуму вище 140 дБА, може призвести до акустичної травми, і потенційно може призвести до постійної втрати слуху.

За даними Центрів з контролю і профілактики захворювань (CDC), максимально безпечний час прослуховування шуму – не вище 85 дБА протягом 8 годин. Для 100 дБА, максимум становить 15 хвилин, а для 106 дб, всього 3,75 хвилин.

Доктор Вілко Грольман, з Утрехта, Нідерланди, і його колеги досліджували, можуть беруші допомогти запобігти тимчасову втрату слуху після прослуховування гучної музики.

Дослідники провели випадкове контрольоване випробування за участю 51 добровольця, середній вік яких склав 27 років. Учасники, яких вони набрали через соціальні медіа, присутні на відкритому фестивалі музики в Амстердамі.

Рівень звукового тиску складав, в середньому, 100 дБА, концерт тривав протягом 4,5 годин.

Команда розділила учасників на дві групи. Перша група з 25 осіб, носила затички. Інший не використовувала беруші.

Потім вони використовували аудіограми для вимірювання будь-якого рівня втрати слуху або тимчасового зміщення порогу (TTS) слуху.

Результати показали, що частка учасників з тимчасовою втратою слуху у групі з берушами склала 8%, проти 42% серед тих, хто не використовував беруші. Крім того, лише 12% учасників з першої групи зіткнулися з шумом у вухах, проти 40% у незахищеною групі.

Дослідники вважають, що якби люди були обізнані про переваги вкладок, вони були більш схильними до використання їх для захисту слуху.

Дослідження підтвердило ефективність вкладок захисту слуху.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com