Вчені: вживання вина здатне вберегти від депресивних станів

0
227

Протягом семи років група висококваліфікованих фахівців з Університету Наварри, який розташовується в Іспанії, вивчало вплив вина на організм людини в цілому. І зараз вони оприлюднили результат своїх багаторічних експериментів. Як було з’ясовано, регулярне вживання вина здатне зменшити ризик розвитку депресії у людей старшої вікової категорії.

В даних дослідженнях взяло участь кілька тисяч осіб, вік яких був від 55 до 80 років. Всім їм було зазначено регулярно вживати по невеликому келиху вина. У даному випадку мова йшла про келиху, який вміщує в себе 150 мл Після того, як люди на протязі певного відрізку часу пили вино, фахівці зайнялися оцінкою їх загального стану здоров’я – як психологічного, так і фізичного. Результати вийшли такими – ті особи, які в день пили від двох до семи келихів червоного вина, відчували себе більш стабільно і ніяких ознак пригнічення їх психологічного здоров’я не спостерігалося. Вчені порахували, що у них ризик прогресування старечої депресії скоротився на третину. У тих же людей, хто не вживав регулярно вино, загальний стан був незадовільним.

Така дія червоного вина вчені пояснюють тим, що в ньому міститься унікальне специфічне речовина ресвератрол. Дана речовина надає позитивний вплив на ті ділянки головного мозку, які безпосередньо відповідають за настрій людини. У результаті такого впливу у індивіда менше виникають погані думки, і загальне його настрій не страждає. Але, незважаючи на такий позитивний вплив на мозок, вчені застерігають про те, що ресвератрол здатний підвищувати артеріальний тиск, тому від регулярного вживання вина гіпертонікам доведеться відмовитися.