Куріння матері може стати причиною втрати слуху у дитини

0
257

Нікотин негативно позначається на здоров’ї людини, особливо, що стосується вагітної жінки. Як саме ця речовина впливає на організм дитини, вирішили встановити вчені з Вільного університету в Берліні. Так, було встановлено, що куріння під час виношування дитини може призвести до того, що малюк народиться з поганим слухом або зовсім глухим. Крім цього, є ризик того, що дитина народиться з меншою вагою, ніж належить за терміном розвитку, а це чревате наслідками.

Практична частина експериментів проводилася, як і в більшості випадків, на лабораторних мишах. Вчені проводили дослідження щодо того, як нікотин діє на мишенят ще в утробі матері. Крім цього, народилося потомство годували молоком з додаванням нікотину. За результатами цього практичного дослідження, вчені встановили, що таке «харчування» стало причиною збоїв у розвитку слухових центрів, які відіграють важливу роль у сприйнятті звуків.

Крім цього, слід зазначити, що у мишей, які зазнали впливу нікотину, нервові клітини набагато гірше справлялися з передачею інформації інших нейронів головного мозку. З цього можна зробити висновок, що нікотин може стати причиною порушень у розвитку не тільки слух, але і розумових здібностей малюка.

Дещо раніше вчені вже проводили дослідження в даній області. Так, було встановлено, що куріння під час вагітності може привести до передчасних пологів і синдрому раптової дитячої смерті. Слід зазначити, що дослідження проводилися стосовно не тільки класичних сигарет з тютюном, але і електронних аналогів, нікотин-замісної терапії і тому подібних речовин. Дослідження в цій області ще будуть продовжуватися, але вже зараз можна сказати впевнено – куріння під час вагітності неодмінно негативно позначається на здоров’ї не тільки матері, але й дитини.