Довгий робочий день веде до апоплексическому удару

0
188

Нещодавнє масштабне дослідження, проведене на трьох континентах і організоване вченими з Університетського Коледжу в Лондоні, показало, що люди, які працюють за 55 годин на тиждень, мають на 33% вище ризик отримати апоплексичний удар, ніж ті, хто працюють за 35-40 годин. У них також підвищується на 13% імовірність коронарних захворювань серця.

Отримані результати є надзвичайно важливими для країн, де сформувалася традиція проводити на роботі майже весь час: з ранніх ранкових годин до пізнього вечора, а часто з’являтися в офісі і у вихідні.

Дослідники, що опублікували результати в медичному журналі Lancet, заявили, що вони поки не можуть категорично стверджувати про однозначно прямого зв’язку між багатогодинний роботою та розвитком інсульту, але наявність певної кореляції існує і вона тим вище, чим більше чоловік проводить часу в офісі.

«Раптова смерть від удару при напруженій роботі викликається, швидше за все, багаторазовими реакціями організму на стреси», – повідомили вчені. «Крім того, додатковим ризиком є низька фізична активність работоголиков». Експерти також відзначили часте вживання алкоголю тими, хто довго і напружено працює.

Вчені провели близько 17 досліджень, вивчаючи на протязі 7 років стан 530 тисяч чоловіків і жінок. Було встановлено, що ризик інсульту підвищується в 1.3 рази для тих, хто працював більше 55 годин на тиждень у порівнянні з тими, хто дотримувався стандартної робочого тижня – 35-40 годин. Аналізуючи отримані дані, експерти намагалися виключити інші впливають на інсульт фактори: куріння, алкоголь, ступінь фізичної активності, наявність на момент дослідження інших хронічних захворювань.

Було виявлено, що чим довший робочий тиждень, тим вище ризик апоплексичного удару. Працювали в інтервалі від 41 до 48 годин на тиждень збільшували ймовірність свого інсульту на 10%, а у тих, хто проводив в офісі від 49 до 54 годин, ризик зростав на 27%.

Європейська директива рекомендує обмежувати робочий тиждень до 48-ю годинами, але багато країн ігнорують цю пораду. У Туреччині існує максимальний відсоток тих, хто працює понад 50 годин на тиждень (43%), а в Голландії відсоток таких людей мінімальний (менше 1%).

Багато експертів згодні, що для більшості людей важко або неможливо скоротити свій робочий графік. У таких випадках вони радять компенсувати негативний ефект від довгої робочого тижня заняттями спортом і правильним харчуванням. При дотриманні здорового способу життя не так вже й важливо, як довго вам доводиться працювати.

За матеріалами: food.ndtv.com
Автор: Євген Смирнов