Лікарі прирівняли стрес на роботі до куріння

0
209

Спільне дослідження, проведене вченими з Stanford University і Harvard Business School, встановило, що стрес, випробовуваний на роботі, по своєму руйнівному впливу на здоров’я людини цілком порівнянний з небезпекою пасивного куріння.

Експерти провели всебічний аналіз 228 робіт за тематикою і вивчили 10 найбільш шкідливих факторів, з якими стикаються співробітники на робочому місці і впливають на їх фізичне і душевне здоров’я, схильність до різних захворювань і смертність.

Дослідження виявило, що величезний відсоток працівників не приділяє уваги своїм внутрішнім станом. Наприклад, було виявлено, що у тих, хто боявся втратити роботу, ймовірність мати погане здоров’я була на 50% більше. У групу ризику також потрапили співробітники, у яких були сімейні конфлікти, ті, хто відчували себе невпевнено на робочому місці і ті, хто працювали дуже багато і де були завищені вимоги до персоналу. Там, де до співробітників пред’являлися надмірно високі вимоги, експерти відзначали підвищення на 35% шансів виникнення серйозних захворювань.

В цілому вчені оцінили негативний ефект на здоров’я факторів, пов’язаних зі стресом на робочому місці, не менше, ніж шкоди, одержуваний від пасивного куріння.

«Якщо взяти до уваги, скільки часу люди проводять на роботі, результати нашого дослідження не виглядають дивними», – повідомив один з авторів дослідження Joel Goh, кандидат наук з бізнес адміністрування Harvard Business School.

Останнім часом на багатьох компаніях роботодавці стали приділяти підвищену увагу культивуванню навичок здорового способу життя серед співробітників, але небезпека стресів на робочому місці досі рідко приймається ними в розрахунок.

Ми всі знаємо, що стреси на роботі не додають нам радості, але рідко замислюємося про те, наскільки це шкідливо і небезпечно для нашого здоров’я.

Психолог Joanna Lipari виявила, що пацієнти, яким робота подобається, справляються зі стресом краще за тих, хто ненавидить або байдужий до того, чим вони змушені займатися. Вона відзначає, що в останньому випадку краще змінити кар’єру на діяльність, яка вам цікава.

За матеріалами: rapidnewsnetwork.com
Автор: Євген Смирнов