Повторюючи слова вголос іншій людині, ми покращуємо їх запамятовування

0
234

Якщо ви вивчаєте нову мову або готуєтеся до іспитів, то для Вас є хороша новина. Можна поліпшити вербальну пам’ять, повторюючи потрібні слова вголос, особливо якщо Ви вимовляєте їх іншій людині.

Віктор Буші і Алексіс Лефлер з Університету Монреаля в Канаді, опублікували свої висновки в журналі «Свідомість і Пізнання».

Для досягнення результатів, дослідники попросили 44-х франкомовних студентів університету, взяти участь у серії експериментів.

Спершу, учасники повинні були прочитати ряд лексем – слів, написаних такими, якими вони були знайдені в словнику, з екрану комп’ютера. Учасникам було запропоновано повторити слова чотирма різними способами: повторити слова в своїй голові, повторити слова мовчки, ворушачи губами, повторити вголос, дивлячись на екран, і повторити вголос іншій особі. У кожному стані, суб’єкти носили навушники, які, випускали “білий шум”, щоб замаскувати свої голоси і уникнути слуховий зворотного зв’язку.

Потім учасників відвернули від основного завдання. Після всього, випробуваним був показаний інший список лексем – деякі з них були зі старого списку, інші були новими. Їх просили згадати лексеми, які їм були показані раніше, з першого списку.

Дослідники виявили, що повторення лексеми іншій особі виробляє найбільш високий вербальний відгук пам’яті, в той час як повторення лексеми в розумі виробляє навпаки, найнижчий відгук. Проста артикуляції без звуку створює сенсомоторную зв’язок, що збільшує нашу здатність запам’ятовувати, а якщо це пов’язано з функціональністю мови, ми пам’ятаємо, ще більше.

Дослідники провели ще один експеримент, в якому учасникам було запропоновано повторити «не-слова» (поєднання букв і звуків, які виглядають або звучать слова, але такими не є) або послідовності складів, які не утворюють лексем. Все це в кожному з вище чотирьох умов.

Було виявлено, що, коли учасники повторювали «не-слова» вголос іншій особі, вони не показували великий вербальний відгук пам’яті, на відміну від будь-якого з інших умов.

Цей результат пояснюється тим, що мозок не в змозі зв’язати «не-слова» до вербальної пам’яті.

Результати цього дослідження підтверджують важливість сенсомоторного досвіду людини для кращого збереження в пам’яті, і допомагає краще визначити сенсорні події, пов’язані з вербальними виразами.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com