Псоріаз може передбачити ризик розвитку аневризми черевної аорти

0
196

Нове дослідження, опубліковане в журналі «Атеросклероз, тромбоз і судинна біологія», описує зв’язок між псоріаз і аневризмою черевної аорти. Хоча необхідні подальші дослідження, зв’язку між здоров’ям серця і псоріаз поступово зміцнюється.

Псоріаз є поширеною дерматологічній скаргою і характеризується запаленими червоними і сріблястими плямами шкіри.

Поширена головним чином серед дорослих. Це сверблячі і хронічна хвороба, якої, за оцінками, страждають 2-3% американців.

Псоріаз є аутоімунним захворюванням: імунна система організму викликає симптоми, нападаючи на здорові клітини.

Аорта є головною артерією, яка постачає кров до живота, таза і ніг. Аневризма черевної аорти виникає тоді, коли аорта збільшується і розширюється немов куля, на певній ділянці. Деякими з основних причин є куріння, високий кров’яний тиск і деякі генетичні фактори.

Розриви аневризми черевної аорти є причиною невідкладної медичної допомоги або смерті. З-за відсутності симптомів, це робить їх особливо небезпечними.

Провідний автор дослідження доктор Усман Халід з Данії, використовував дані датських загальнонаціональних регістрів за 1997-2011 роки, для вивчення зв’язку між псоріаз і цим тихим убивцею.

В цілому, команда опрацювала інформацію 59423 пацієнтів з легкими формами псоріазу та 11566 пацієнтів з тяжкими формами псоріазу.

Пацієнти спостерігалися, поки вони не постраждали від аневризми черевної аорти, переїхали з країни, померли або дослідження закінчилося. Дивно, але чітка тенденція виникла.

У загальній популяції, аневризми черевної аорти зустрічаються у 3,72 на 10000 людино-років. У осіб легким псоріаз, швидкість появи 7,30, а також для осіб з тяжкими формами псоріазу, поширеність збільшилася до 9,87.

Відкориговані дані виявила на 67% більший ризик ймовірності розвитку аневризми черевної аорти для хворих з тяжкими формами псоріазу.

Клініцисти повинні навчати і допомагати своїм пацієнтам із псоріазом в образі життя і вживати заходів щодо зниження ризику захворювання.

Люди з важкими формами псоріазу, частіше страждають ожирінням і діабетом. Дослідження показали, що тяжкість псоріазу пов’язана з кількістю запалення в кровоносних судинах. Це запалення чинить додатковий тиск на серце, збільшуючи ризик серцево-судинних захворювань.

Вчені закликають до подальших досліджень, адже ще багато невідомих змінних.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com