Як відбілювати зуби

1-19-2021

 

Сучасна стоматологія, що використовує передові інновації, може запропонувати різні і безпечні методи відбілювання зубів. Правда іноді, щоб посмішка стала білішою, досить процедури професійної гігієни порожнини рота, протягом якої пігментний наліт, що знаходиться на поверхні зубів і в міжзубних проміжках, очищається і відкривається природний колір зуба, але найчастіше необхідно і відбілювання зубів. Хочемо порекомендувати почитати про  отбеливание зубов Beyond Polus  на сайті у найкращих спеціалістів.

Молочні зуби біліше постійних зубів, тому білі зуби, як правило, асоціюються з молодістю. З віком постійні зуби темніють, набувають жовтуватий відтінок або можуть стати плямистими. Колір зуба змінюється через плями, що утворилися на поверхні зубів або в зубних тканинах. Ці плями виникають з різних причин, і діляться на три основні групи:

Зовнішні плями на зубах формуються через рясне споживання кави, чаю, харчових барвників, куріння, жування тютюну, і так далі, а також недостатньої гігієни порожнини рота. Зовнішні плями легко очищаються під час професійної гігієни порожнини рота, а плями, які вбралися в поверхню емалі або дентину, можна видалити тільки під час процедури відбілювання.

Внутрішніми плямами зубів є ті, які проникли в більш глибокі тканини зуба – дентин. Найчастіше це трапляється при розвитку зубів, через антибіотиків (тетрацикліну) або занадто високого споживання фтору. Ці плями не очищаються за допомогою професійної гігієни порожнини рота, але їх можна відбілити, а результат відбілювання залежить від кольору плям і його інтенсивності.

З віком з’являються плями є зовнішніми, вони не глибоко проникають в емаль або дентин. Зазвичай такі зуби мають жовтуватий відтінок і легко вибілюються.

Колір зубів є найбільш важливим фактором для прогнозування результату відбілювання. Під час відбілювання найкраще вибілюються зуби з жовтуватим відтінком. Зуби з жовто-коричневим, сіруватим, сірувато-бурим, сірим відтінком вибілюються важче.

З давніх часів люди шукали різні способи, щоб відбілити зуби, але вони, як правило, приносили більше шкоди, ніж користі. Проте, сучасні технології пропонують нам відбілювання зубів без побічних ефектів для структури зуба.

Перший раз зуби були вибілені перекисом водню в 1884 році і з тих пір перекис водню, яка через низьку молекулярної маси може проникати через емаль в дентин без шкоди для тканини зуба, залишається ефективним відбілюючим засобом. Так як пігментний матеріал проникає в більш глибокі шари емалі і дентину, шукалися способи, щоб збільшити насичення і проникнення перекису водню в більш глибокі шари зуба. У 1918 році др. Abbot вперше використовував світло високої інтенсивності для прискорення процесу відбілювання, тим самим відкриваючи шлях для процедури відбілювання зубів в кабінеті лікаря.

Відбілювання є окислювально-відновним процесом, коли окислювальні речовини — вільні радикали, що мають непарні електрони — легко проникають в відбілюючий матеріал.

Органічний матеріал, що знаходиться на зубній поверхні, званий зубним нальотом, може заважати реакції окислення, а ферменти цю реакцію змінюють приводячи до значного скорочення кількості вільних радикалів, через що інтенсивність відбілювання зубів буває менше і повільніше.

В процесі відбілювання дуже важливим є, так звана, точка насичення, коли, продовжуючись процесу окислення, зуби більше не біліють, так як всі пігментні сполуки розщеплені. Далі починають розкладатися органічні структури зубної емалі і дентину. Це може статися, коли зуби відбілюють без консультації стоматолога або невідповідні його рекомендаціям щодо тривалості відбілювання, відбілюючого речовини.

Перед тим як вибілювати зуби, дуже важливо проконсультуватися з лікарем стоматологом. Під час консультації не тільки визначається причина зміни кольору зубів, але і уточнюється, чи підходить відбілювання зубів пацієнту в конкретній ситуації або, можливо, є більш підходящі інші стоматологічні процедури.

Також під час консультації стоматолог оцінить вашу посмішку за критеріями естетичних посмішок. Наприклад, на скільки посмішка широка чи немає естетичних дефектів ясен (нерівності лінії ясен, посміхаючись видно багато ясен тощо). Відбіливши зуби, такі дефекти можуть стати більш помітними, тому, створюючи привабливу посмішку, можуть знадобитися додаткові коригувальні процедури.

Якщо шийки ваших зубів оголені або коріння зубів оголені, зуби під час відбілювання можуть бути чутливими. Тому краще вибирати відбілювання зубів в кабінеті стоматолога, де шийки зубів перед процедурою покриваються захисним матеріалом. Чутливість при відбілюванні зубів може залежати і від старих, неякісних пломб. Важливо також і те, що коріння зубів вибілюються повільніше, ніж коронки, тому у оголених шийок колір зубів може залишитися темніше.