Вчені розробили «розумну» нитка для діагностики

0
202

Дослідники з Індії та США розробили нитки, оснащені нанодатчиками і електронікою. Вона прошивається через шари тканини і збирає дані з діагностики в режимі онлайн, що дозволяє стежити за процесом загоєння ран і надає можливість діагностики людського організму.

В результаті проведених досліджень американськими вченими в інституті Tufts було виявлено, що забезпечення, яке засноване на нитки, є ефективною базою для інноваційного покоління імплантатів та інших розумних носіїв. Вченими використовувалися різноманітні провідні нитки, на які раніше було вироблено хімічне та фізичне вплив. Їх підключили до електросхемі і вшили під шкіру лабораторних щурів.

Принцип роботи пристроїв такий: вони збирають дані про рівень кислотності, вмісту цукру в крові, а також різних показників здоров’я тканин, що дозволяє медикам стежити за процесом реабілітації після отримання ран і виявляти вогнища інфекції. Зібрані з нитки дані передаються на комп’ютери і мобільні пристрої. Розроблена платформа аналізує склад ран і стан органів, а також імплантати ортопедичного типу. Незважаючи на відсутність результатів дослідів у різних областях, дослідники вже заявляють, що пристосування буде використано для лікування людей. За словами одного з розробників, вшивание в тканини організму 3D-нитки для діагностики надає можливість стежити за станом хворого, якої не має жодна інша система.

В подальшому планується використовувати нитки в якості інтелектуального матеріалу в ході вшивання імплантатів хірургічним шляхом. Вважається, що винахід буде інтегровано в людський організм в якості персонального дисплея і допоможе лікарям при діагностиці хворих. Нагадаємо, що раніше матеріали для двовимірних імплантатів широко не використовувалися через їх непрактичність для шкіри.

Крім того, дослідники зробили акцент на дорожнечу матеріалів та необхідної обробки для них. Разом з тим вони заявили про багатофункціональності та відносній дешевизні готових матеріалів, а також головну перевагу – можливості проникнути в складні тканини. Ще одна перевага ниток – доставка необхідних для організму сполук за допомогою властивостей рідинного потоку.

За матеріалами: actualnews.org