Як вилікувати аденому молочних залоз

9-18-2019

Как вылечить аденому молочных желез
Аденома молочної залози — це доброякісна пухлина залозистої тканини. Виникає частіше у молодому віці під впливом гормонального дисбалансу, вкрай рідко перероджується в злоякісну. Діагностикою та лікуванням аденоми молочної залози займається мамолог або хірург – онколог.
Також хочемо вам порекомендувати https://mammologbondar.com.ua/services/adenoma
Причиною виникнення аденоми грудей служить дисбаланс жіночих статевих гормонів — естрогену, прогестерону та пролактину. Нерідко захворювання виникає на тлі інших ендокринних порушень, захворювань щитовидної залози або надниркових залоз. Виділяють наступні види аденоми: аденома власне молочної залози — тубулярная, апокринная, лактирующая, дуктальная, плеоморфная; аденома соска — звичайна, сирингоматозная. Аденома може бути окремою або множинної — з однобічною або двобічною локалізацією.
Аденома — доброякісна повільно зростаюча пухлина, тому вона практично ніяк себе не проявляє і може бути виявлена випадково на профілактичному обстеженні або при самоосмотре. Розташовується зазвичай близько до поверхні залози, має чіткі контури, рухлива і безболісна. При лактуючих аденомі характерно відділення молока або молозива з молочної залози. При аденомі соска на ньому можуть утворюватися виразки і скоринки. Аденома злегка збільшується перед початком менструації, зменшуючись після її закінчення.
Аденому молочної залози діагностують на підставі скарг на характерне утворення молочної залози, даних анамнезу захворювання, об’єктивного огляду.
Діагностикою та лікуванням аденоми молочної залози займається мамолог і хірург – онколог. Іноді першим виявляє захворювання гінеколог, який і направляє на консультацію до фахівця.
Маленькі аденоми зазвичай знаходяться під наглядом мамолога без втручання. Великі, зростаючі аденоми грудей підлягають видаленню. Операція показана при підозрі на малігнізація. Також важливо відновити порушений гормональний фон жінки.
Аденома молочної залози рідко перероджується в злоякісну пухлину, однак ризик все-таки є. Але навіть доброякісна аденома підлягає спостереженню та своєчасному лікуванню, так як може зрости до значних розмірів.
Профілактикою служить підтримання здорового гормонального фону, регулярний самоогляд молочних залоз до і після менструації, профілактичний огляд у лікаря.