Вчені винайшли ліки для лікування раку крові

0
196

У США стався справжній прорив у медицині. Вони розробили особливий медикаментозний препарат для лікування раку крові. Цей засіб виготовляється персонально для кожного онкохворої на основі генномодифікованих клітин крові. Даний засіб стимулює імунну систему, яка в наслідок знаходить і знищує ракові клітини. Технологія названа «CAR-T», а препарат – «Кимрайа», який направлений на лікування лейкозу.

Інноваційний курс лікування вже застосовується на практиці. Вперше він був випробуваний в одній з дитячих клінік США. Цьому пацієнту вже ніякі препарати і методи не допомагали, але нова технологія врятувала життя людині. З тих пір пройшло вже 5 років, і він повністю здоровий.

Всього за методикою «CAR-T» лікування пройшло 63 пацієнта, і 83% з них одужали через 3 місяці проведення терапії. Незважаючи на успіх цієї технології, потрібно дотримувати обережності, оскільки існує ймовірність побічних ефектів. Один з таких є синдром викиду цитокінів, що нерідко призводить до летального результату. Таке відбувається в деяких випадках через надзвичайно швидкого поширення генномодифікованих клітин в організмі. Однак цей процес вдається контролювати за допомогою медикаментозної терапії.

Поки методика «CAR-T» допомагає вилікувати лише один вид раку, але вчені бачать перспективу генної терапії для боротьби і з іншими онкозахворюваннями. Це обумовлено тим, що новий метод заснований на імунотерапії. Фахівці збираються поліпшити метод і розширити його можливості, щоб організм зміг боротися з раковими клітинами.

Що стосується лікування раку крові, то вартість курсу терапії досить висока – 475 тисяч доларів, тому далеко не всі пацієнти зможуть отримати таку допомогу. Дорожнеча цієї методики пов’язана з тим, що препарат для кожної людини виготовляється індивідуально із застосуванням інноваційних технологій.