Новорічне рішення: змінити дієту, щоб поліпшити сон і фізичну форму

0
204

Якщо Ви вирішили схуднути в новому році, то деякі недавні результати досліджень можуть Вам в цьому допомогти. У дослідженні, опублікованому в журналі «Sleep» показано, чому втрата ваги за рахунок зміни дієти може поліпшити сон при будь-якому вазі, що змушує людей відчувати себе більш енергійним та здібним до нових тренувань.

Попередні дослідження пов’язували ожиріння з постійною сонливістю, нестачею енергії протягом дня і поганою якістю сну; з усім цим можна боротися простим зниженням ваги.

Проте до цього моменту дослідники нічого не знали про зв’язок між надлишковою вагою, поганими харчовими звичками і аномаліями режиму сну і неспання.

Майже 185 млн. дорослих і 24 мільйони дітей в США мають надлишкову вагу або страждають ожирінням; у Філадельфії, ця цифра для дорослих становить близько 68%.

Центри з Контролю і Профілактики Захворювань оцінюють, що 50-70 мільйонів дорослих страждають від розладів сну або неспання. Поганий сон пов’язаний з порушенням когнітивних функцій і низкою хронічних проблем зі здоров’ям, у тому числі з депресією, ожирінням і гіпертонією.

Дослідники з Школи Медицини Перельмана при Університеті Пенсільванії хотіли отримати нові знання про те, як коливання ваги впливають на багато аспектів сну, незалежно від маси тіла.

Команда вивчила ожиріння за допомогою використання дієти, на мишах з надмірною вагою.

Половину мишей відібрали випадковим чином, для отримання нормальної їжі (НП), у той час як іншу половину годували їжею з високим вмістом жирів (ПВЖ), більш ніж в три рази вище норми, протягом 8 тижнів.

Після 8-го тижня, деякі миші були переведені на альтернативну дієту, на тиждень, що змушувало знову вступників ПВЖ мишей набирати вагу і знову надходять НП мишей худнути, в той час як інші миші продовжували дієту, на якій вони були.

Після дев’ятого тижня, миші на ПВЖ важили на 30% більше, спали на годину більше кожен день, і частіше засипали, ніж миші на НП дієті.

Однак у обох груп на зміненій дієті був однаковий вагу тіла на дев’ятому тижні, але абсолютно різні профілі сну/неспання. Миші, які перебували на НП дієті всього тиждень, показали той же профіль сну/неспання, що і у миші, які перебували на ПН дієті всі 9 тижнів.

Логічний висновок що, якщо у Вас надмірна вага, і Ви часто відчуваєте втому, можливо, не потрібно втрачати стрімко весь вагу, щоб поліпшити сон, лише почніть його поступово зменшувати і це зможе зменшити Ваші порушення сну і неспання.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com