Інноваційний мозкової імплантат зможе допомогти при втраті памяті

0
195

Для п’яти мільйонів американців, які живуть з хворобою Альцгеймера, втрата пам’яті є невиліковним, пов’язаних з хворобою, станом. В даний час, нові імплантати проходять випробування на хворих людях.

Результати роботи імплантату – який був розроблений дослідниками з Університету Південної Каліфорнії (USC) і Wake Medical Center в Північній Кароліні – нещодавно були представлені на 37-й щорічній міжнародній конференції IEEE в серпні місяці.

Імплантат містить електроди, які розташовані в областях гіпокампу, відомих як центри пам’яті головного мозку. Дослідники пояснюють що, коли мозок отримує сенсорну інформацію, він формує пам’ять, відправляючи складні електричні сигнали, які циркулюють по гиппокампу. Тут сигнали перекодуються поки вони не досягнуть кінцевої області і, не надійдуть на тривале зберігання. Однак, якщо пошкоджена область, перекодування не відбувається, в результаті чого відсутня можливість формування довготривалої пам’яті. Ось чому люди з хворобою Альцгеймера, можуть пригадати події з минулого до пошкодження мозку, але не в змозі сформувати нові довготривалі спогади.

Дослідники змогли точно імітувати, шлях перекодування з короткочасної в довготривалу пам’ять, спираючись на успіхи попередніх досліджень. Спочатку досліди проводилися на тваринах. Потім вони використовували пацієнтів, у яких вже були встановлені електроди для лікування хронічних епілептичних припадків.

Результати показали, що після сотень випробувань, проведених з дев’ятьма пацієнтами, алгоритм програми перекодування був в змозі передбачити, як сигнали будуть переведені з точністю до 90%. Насправді, хоча в даний час немає способів “читати” пам’ять, просто глянувши на його електричний сигнал, імплантати дослідників обминають пошкоджену ділянку гіпокампу, щоб передати правильно перекладений сигнал необхідну область. “Це як бути в змозі перекласти з іспанської на французьку мову, не знаючи жодного з цих мов”, говорить Бергер.

Перспектива отримання рішення для пацієнтів з втратою пам’яті є захоплюючим проривом у дослідженні нервової системи. Адже це можливість закласти нові спогади в мозок людини.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com