Наявність грудних імплантів підвищує ризик розвитку раку

0
218

Те, що деякі грудні імпланти можуть негативно позначатися на здоров’я, факт. Проте вчені вирішили розглянути цю проблему більш детально, встановивши, що наявність таких «вставок» в молочних залозах у жінок істотно підвищує ризик розвитку неходжкінської лімфоми. Це найбільш небезпечний вид онкологічного захворювання, так як відрізняється підвищеною швидкістю поширення метастазів у всі органи.

До такого висновку прийшли клініцисти, проаналізувавши клінічні картини 43 жінок з діагнозом «анапластіческая крупноклеточная лімфома». Так, було встановлено, що у 32 з 43 пацієнток були встановлені грудні імпланти.

Було відзначено, що найчастіше саме шорсткий тип протеза призводить до розвитку онкологічного захворювання. Серед всіх розглянутих випадків тільки у 5 пацієнток були встановлені імпланти з гладкою поверхнею.

У той же час вчені відзначають, що у жінок з імплантами, незважаючи на такі критичні показники, абсолютний ризик захворіти на рак крові досить низький. На розвиток онкологічного процесу в будь-якому випадку будуть впливати і інші етіологічні причини. Операція на молочних залозах в такому разі може бути лише пусковим фактором.

Не слід забувати і про те, що вагому роль при таких захворюваннях відіграє спадкова схильність. Однак якщо є можливість відмовитися від такого роду оперативного втручання, краще це зробити.