Клітини кісткової тканини можуть знижувати апетит

0
232

Група вчених встановила, що кісткові клітини здатні виробляє гормон липокалин-2, який відповідає за відчуття голоду. Отже, контролюючи кількість цього гормону можна більш ефективно лікувати ожиріння. Особливо це стосується людей, у яких зайві кілограми обумовлені проблемами зі здоров’ям – цукровий діабет, порушений обмін речовин, збої в гормональному фоні.

Слід зазначити, що у людей з цукровим діабетом другого типу практично завжди спостерігається проблема зайвої ваги. Крім цього, вчені встановили, що кількість гормону липокалина-2 у них занижена, що, власне, і призводить до надмірного кількості споживаної їжі. Тепер же за допомогою щоденних ін’єкцій даного гормону можна буде контролювати апетит і, отже, запобігти розвитку ожиріння.

В даний час, щоб хоч якось контролювати зайву вагу, використовуються таблетки для схуднення. Умовно такі препарати можна розділити на три види, за типом дії. Перші «пов’язують» жир ще до того, як організм почне переробляти їжу. Другі просто прискорюють обмін речовин, що саме по собі запобігає утворенню зайвих кілограмів. Третій тип таблеток дає відчуття ситості навіть при мінімальній кількості споживаної їжі. На думку вчених, гормон липокалин-2 працює саме за останнім принципом.

Для підтвердження теоретичних даних учені провели практичний експеримент на мишах. Так, було встановлено, що після споживання їжі рівень цього гормону в крові підвищувався. Щодня миші отримували по дві порції гормону і не додавали у вазі. Друга контрольна група, яка не отримувала таких ін’єкцій істотно додала в масі. Також було встановлено, що липокалин-2 здатний всмоктувати цукор.

Новий метод лікування планується поставити на потік після завершення всіх практичних досліджень. Однак коли це буде, поки що не відомо.