Анестезія в ранньому віці може призвести до розвитку серйозних патологій надалі

0
202

До таких висновків прийшли вчені після низки теоретичних і практичних досліджень. На їхню думку, якщо дитина в ранньому віці переніс анестезію, це може призвести до серйозних захворювань, порушень в роботі нервової системи у дорослому житті.

Дослідження проводили вчені з Швеції, в Каролінському інституті. Так, препарати, які використовують при анестезії, негативно впливають на роботу головного мозку і нервової системи, це безперечний факт. Однак, як саме ці процеси позначаються на роботі нервової системи в подальшому, вченим ще належить з’ясувати.

У практичному експерименті брали участь більше 200 000 підлітків, які в ранньому віці перенесли операції із застосуванням загальної анестезії. Так, було встановлено, що активність їх головного мозку істотно нижче, ніж дітей, які не мають в анамнезі таких медичних випадків. Когнітивні показники і успішність у школі у таких дітей також нижче, ніж у здорових від народження дітей. Слід зазначити, що до уваги бралися тільки ті підлітки, які перенесли операції до 4 років.

У зв’язку з цим, вчені відзначають наступне – медики повинні враховувати всі чинники, які можуть надати негативний вплив на здоров’я дитини в подальшому і зіставляти дані з доцільністю проведення операції під загальною анестезією. Негативні наслідки для нервової системи і ймовірність ушкодження роботи головного мозку є завжди, при проведенні операції будь-якої складності у віці до 4 років. Обумовлено це тим, що в цей період у дитини формується нервова система, робота головного мозку і починається розвиток когнітивних здібностей. Також, цю обставину слід брати до уваги і самим батькам.