Лікування арахнофобії за дві хвилини

0
187

Якщо думка про можливу зустріч з павуками викликає у Вас мурашки по шкірі і непідробних страх, якщо Ви всіма шляхами намагаєтеся уникати потенційної зустрічі з ними, то Ви належите до тієї категорії людей, які страждають арахнофобей. Згідно з даними, близько третини американців страждають цією патологією. Однак, згідно з новим дослідженням, цей страх павуків може бути ліквідований протягом 2 хвилин, за допомогою використання однієї дози поширеного бета-блокатора.

Дослідники виявили, що пропранолол, використовуваний для лікування високого артеріального тиску, ІХС та інших захворювань серця, для якого раніше були виявлені амнестические ефекти, може значно зменшити страх від павукоподібних.

Доктора Маріці Соетер і Меріл Кайнт, з Департаменту Клінічної Психології в Університеті Амстердама, Нідерланди, кажуть, що їхні висновки, опубліковані в журналі «Біологічна Психіатрія», можуть запропонувати нову стратегію лікування осіб з арахнофобией та іншими тривожними розладами.

Новий підхід до лікування ґрунтується на теорії, відомої як «реконсолидация системної пам’яті», яка відкрита нейробіологом Джозефом Леду і командою, близько 15 років тому.

Теорія передбачає, що спогади можуть бути змінені після активації для того, щоб змінити їх психологічний вплив – це стратегія була розцінена як потенціал для лікування посттравматичного стресового розладу (ПТСР), змінюючи психотравмуючі спогади.

Працездатність теорії була досліджена на тваринах і здорових людей. Тепер, команда показала доцільність реконсолидации системної пам’яті серед людей з арахнофобией.

Для досягнення своїх висновків, дослідники залучили 45 людей з арахнофобией. Їх помістили поряд з тарантулом на 2 хвилини, що викликало у них реальний напад страху.

Після контакту з павуком, учасники були випадково розділені для отримання або одноразової дози (40 мг) пропранололу, або плацебо.

У порівнянні з тими, хто отримував плацебо, ті, хто отримав пропранолол, продемонстрували значне зниження уникає поведінки і збільшення поведінки наближення по відношенню до павуків. Цей ефект зберігся протягом року після дослідження.

Грунтуючись на цих результатах, команда пропонує більш ефективну стратегію лікування різних фобій. Однак команда визнає, що необхідні великомасштабні дослідження довготривалих ефектів придушення тривожних розладів.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com