Вірогідність розвитку інфаркту та інсульту залежить від псоріазу

0
209

Пацієнти, у яких було діагностовано хронічний перебіг такої запальної патології, як псоріаз, у кілька разів частіше страждають від інфарктів і інсультів. До такого висновку прийшли датські вчені з Копенгагена.

Дослідники вважають, частково такий факт обумовлюється тим, що запалення негативно позначається на серцево-судинній системі, а саме призводять до її пошкодження.

Було встановлено, що тим довше у людини протікає псоріаз, тим більш підвищений рівень запального ураження реєструвався в судинах. Щоб прийти до такого висновку потрібно вивчити загальний і біохімічний аналіз крові, а також провести повний скринінг 190 осіб, у яких в тій чи іншій мірі протікає такий недуг. Середній вік учасників експерименту становив 54 роки, а з подібною недугою вони жили приблизно 8 років.

Однак за допомогою лише таких заходів неможливо з точністю стверджувати про існування взаємозв’язку між псоріаз та інфарктом або інсультом. Саме з цієї причини потрібно проаналізувати інформацію приблизно 87 тисяч людей з діагнозом «псоріаз» і ще понад 4 мільйонів осіб, що не страждають від цієї недуги.

Завдяки такому комплексному дослідженню вдалося з’ясувати – кожен рік перебігу псоріазу на 1% збільшує ймовірність формування серцево-судинних патологій. Більш того, запальний процес, який розвивається під час перебігу такої хвороби, займає лідируюче місце серед усіх факторів інфаркту та інсульту, випереджаючи навіть пристрасть людей до шкідливих звичок та наявності цукрового діабету, наявність такої хвороби до сімейної історії й похилий вік людей.

З цього випливає, що існує необхідність у розробці додаткових профілактичних заходів серцево-судинних розладів, пов’язаних з попередженням розвитку шкірних захворювань.