Вчені з Ноттінгемського університету встановили, що боротися з природним процесом старіння організму можна буде за допомогою специфічного білка

0
191

Днями було зроблено сенсаційне відкриття вченими з Ноттінгемського університету – фахівцям вдалося виявити специфічний білок, який допоможе боротися з процесом старіння. Результати проведених експериментів вже доступні широкій громадськості (опубліковані у відомих наукових виданнях).

В ході проведення серії експериментів фахівцям вдалося встановити, що в протеїнової клітці міститься специфічний білок, який здатний придушувати в організмі процес старіння. Вчені сподіваються, що в майбутньому це відкриття допоможе в створенні новітніх лікарських засобів для боротьби з хворобою Альцгеймера і Паркінсона, а також допоможе знизити ймовірність розвитку вікових проблем зі здоров’ям індивідів. Для того щоб виявити специфічний білок, у черв’яків були взяті клітини мітохондрій, після чого від них відокремили білки. З цією метою був застосований новий метод – 2D-гель-електрофорез. Як вже відомо, карбоангідрази розташовуються саме в мітохондріях, які здатні виробляти енергію за рахунок об’єму кисню, який у них надходить. Після цього вчені провели серію експериментів, результати були просто вражаючими – взяті білки гальмували процес клітинного старіння.

Також в ході досліджень було уточнено, що у старих особин в мозку міститься більше білкових сполук, ніж у молодих. Але при цьому у тих черв’яків, у яких прогресували різні нейродегенеративні порушення, підвищена концентрація білків несприятливо позначалася на функціонування організму в цілому. Зараз же фахівці тривають проводити експерименти в цьому напрямку. Основна мета – визначити речовину, яка зможе впливати на білкові сполуки. Як говорять учені, це допоможе їм створити панацею від старості. Надалі передбачається провести дослідження і на людях, щоб підтвердити можливість уповільнення фізіологічного процесу старіння.