Заняття йогою поліпшують стан хворих на артрит

0
186

Згідно з останніми статистичними даними на сьогоднішній день в США 52.5 мільйона американців хворі на артрит. Це робить результати останніх досліджень, які вказують на поліпшення стану хворих на ревматоїдний артрит і остеоартритом при заняттях йогою, надзвичайно значимими.

Susan Bartlett, професор медицини з John Hopkins University School в Балтіморі, провідний автор дослідження, опублікувала разом з колегами отримані ними результати в Journal of Rheumatology.

Йога являє комплексну систему вдосконалення розуму і тіла і поєднує в собі медитативні практики і вправи на розслаблення, дихання і стретчинг.

Йога знижує рівень стресу і тривожності і позитивно впливає на фізичний стан людини. Наприклад, нещодавно опубліковане дослідження показало, що щоденне виконання тільки однієї пози йоги на протязі всього 90 секунд покращує поставу пацієнтів, які страждають на сколіоз. А результати іншого дослідження вказують на те, що регулярна практика йоги покращує якість життя жінок з раком грудей.

Загальновідомо, що артрит не піддається лікуванню, але експерти стверджують, що фізична активність може значно поліпшити стан пацієнтів.

Професор Barlett вважає, що заняття йогою особливо благотворно впливають на хворих артритом, так як вони поєднують в собі фізичну активність з потужними техніками релаксації і заспокоєння.

Команда професора вивчала, як заняття йогою впливали на 75 пацієнтів, хворих або ревматоїдним артритом або остеоартритом колінного суглоба. Випадковим чином з групи відбиралися пацієнти, які проходили 60 хвилинні заняття хатха-йогою два рази в тиждень протягом восьми тижнів. Крім того, ці пацієнти займалися йогою вдома один раз в тиждень. Інші пацієнти з групи вели звичайної спосіб життя.

Після восьми тижнів експерименту виявилося, що у пацієнтів, які займалися йогою, на 20% зменшилася інтенсивність больових відчуттів, пов’язаних з артритом, у них покращився настрій і вони стали більш енергійними порівняно з пацієнтами контрольної групи. Позитивні зміни зберігалися протягом дев’яти місяців після проходження курсу йоги.

За матеріалами: www.thehoopsnews.com
Автор: Євген Смирнов