Надлишок цукру в крові знижує ризик розвитку раку мозку

0
193

Група дослідників з Огайо прийшла до висновку, що між ступенем вмісту цукру в крові і формуванням пухлин головного мозку, під назвою гліоми, є взаємозв’язок.

Гліома – являє собою новоутворення, яке найбільш часто діагностується серед усіх пухлин мозку. На сьогоднішній день про такому недугу відомо лише те, що освіта виникає в тканинах, які оточують нервові клітини цього органу. Інші механізми розвитку такого захворювання залишаються невідомими. Варто відзначити, що не існує спеціальної терапії від хвороби, але її пошуки привели вчених до несподіваного відкриття.

Як відомо, високий вміст глюкози в крові пов’язане з збільшенням імовірності розвитку онкологічного процесу в молочних залозах, кишечнику та сечовому міхурі. Тим не менш, останнім наукове дослідження встановило, що підвищений рівень цукру опинився прямо пов’язаний зі зниженням ймовірності виникнення доброякісного новоутворення – менінгіоми.

З цієї причини учені провели кілька експериментів, в яких брало участь більше половини мільйона жителів Швеції і понад 100 тисяч жителів Австрії. Лише у 812 добровольців сформувалася гліома. Дослідники проаналізували дані людей, виявивши рівень глюкози в крові і подальший розвиток або відсутність онкологічного процесу в мозку. Згідно з результатами – високий вміст цукру знижує ризик появи подібного освіта приблизно на 22%.

Незважаючи на отримані результати, залишається невідомим, чому аналогічна закономірність не діє на інші різновиди раку. Крім цього, найбільш міцна взаємозв’язок між глюкозою і пухлиною мозку спостерігається саме в перший рік установлення діагнозу. Це не виключає можливість того, що гліома контролює рівень цукру в крові.