Перець чилі є ключем до довголіття

0
211

Регулярне вживання в їжу перцю чилі може збільшити тривалість життя. Саме до такого висновку прийшли дослідники з Китаю, на підставі даних багаторічного і великого наукового експерименту.

Саме в цій країні подібний продукт є одним з найпоширеніших, що і підштовхнуло науковців до розробки досить незвичайного наукового дослідження. В експерименті В різні роки брало участь приблизно півтора мільярда добровольців, яких в кінцевому підсумку розділили на кілька груп. Перша вживала перець чилі в чистому вигляді, друга віддавала перевагу такому інгредієнту в сушеному вигляді, а третя споживала соуси, у складі якого був подібний компонент.

Як виявилося, у всіх осіб, які їли гострі страви приблизно 6 разів за тиждень, було відзначено зниження ризику загальної смертності більше ніж на 10%, в порівнянні з тими, хто виявляв інтерес до подібної їжі менш ніж один раз на тиждень.

Однак найбільш виражений захисний ефект спостерігався лише у тих, хто вживав пекучий перець у свіжому вигляді. Більше того, позитивний результат був притаманний тим, хто не розпивав алкогольні напої.

На підставі отриманої інформації дослідники пропонують починаючи з 20 років регулярно вживати в їжу подібний продукт. Найбільш прийнятна частота його споживання становить три рази в тиждень. При цьому вони відзначають, що не слід занадто зловживати гострим перцем, достатньо буде невеликий його пучки, яку можна використовувати в якості приправи до гарячих страв або салатів. Основною умовою є лише те, що перець чилі повинен бути свіжим.

Попередні дослідження корисних якостей цього інгредієнта, що проводяться по всьому світу, відкрили велику кількість його переваг – починаючи від зниження апетиту або попередження ожиріння і закінчуючи антибактеріальними властивостями.