Тривожність може бути ознакою хвороби Альцгеймера

0
202

Клініцисти встановили зв’язок між підвищенням рівня тривожності і надмірною кількістю бета-амилоидов в головному мозку людей похилого віку. Саме скупчення амілоїдних бляшок є однією з причин розвитку хвороби Альцгеймера.

На думку вчених, посилення фактора тривожності може говорити про ранній початок розвитку такого патологічного процесу – відбувається погіршення когнітивних функцій і з’являються проблеми з пам’яттю.

Клініцисти провели аналіз декількох робіт, які присвячені доклиническому дослідження старечої деменції. Особливу увагу вчених привернув один експеримент: добровольці, починаючи з 2010 року, проходили систематичне медичне обстеження, в тому числі і позитронно-емісійну томографію. Вікова група учасників експерименту становила від 60 до 90 років. Зазначається, що на початку наукового дослідження ніяких передумов для розвитку старечої деменції не було. Через п’ять років з початку експерименту, порушення когнітивного характеру діагностувалися вже у 6% добровольців.

Медичні психологи звернули увагу на анкети, які заповнювали всі учасники вищеописаного експерименту. Було встановлено, що саме у цих 6% людей з когнітивними порушеннями були присутні яскраво виражене підвищення рівня тривожності – щорічно показники тільки збільшувалися. Діагностичним шляхом було встановлено, що одночасно з цим відбувалося збільшення бета-амилоидов.

Клініцисти також пояснили відсутність симптоматики тривалий час – скупчення амілоїдних бляшок відбувається досить повільно, тому когнітивні порушення і проблеми з пам’яттю проявляються через кілька років після початку розвитку патологічного процесу.

Якщо припущення дослідників підтвердиться, то світ отримає новий метод діагностування, отже, і раннього лікування старечої деменції. Препаратів, які б повністю усували недуга вже на пізніх стадіях, на жаль, не існує.