Ризик інсульту у літніх чоловіків, які приймають альфа-блокатори

0
246

Альфа-блокатори використовуються для лікування різних станів, в тому числі високого артеріального тиску, хвороби Рейно і поліпшення сечовипускання у літніх чоловіків-з гіпертрофією простати.

Нове дослідження припускає, що існує підвищений ризик ішемічного інсульту у чоловіків, які приймають альфа-блокатори, але які не приймають інших ліків від артеріальної гіпертензії.

Результати опубліковані в виданні «Журнал Канадської Медичної Асоціації» журнал. Дослідження очолив доктор Чао-Лунь Гавкіт, з Лікарні Національного Університету Тайваню.

Дослідники пояснюють, що альфа-блокатори, спочатку були розроблені для управління гіпертонією, але в даний час вони в основному використовується у літніх чоловіків-з гіпертрофією простати.

Препарат працює, розслабляючи певні м’язи і допомагаючи дрібних кровоносних судинах залишатися відкритими. Альфа-блокатори блокують дію гормону норадреналіну від спазму гладкої мускулатури в стінках дрібних артерій і вен. Блокуючи цей ефект, альфа-блокатори тримають судини відкритими і розслабленими, покращуючи кровообіг і знижуючи артеріальний тиск.

Тим не менше, ці препарати можуть мати особливі побічні ефекти серед літніх чоловіків. Все в тому, що зниження тиску на фоні лікування препаратами протягом перших кількох днів, збільшує ризик інсульту.

Щоб дослідити, в якій мірі цей препарат збільшує ризик інсульту, команда вивчила групу з 7502 тайванських чоловіків старше 50 років, відразу після того, як вони увійшли у фазу ініціації альфа-блокаторів.

Кожний пацієнт, який взяв участь у дослідженні, мав уже перший інсульт і новий рецепт на альфа-блокатори протягом періоду дослідження, який склав 3 роки.

Результати показують підвищений ризик ішемічного інсульту у чоловіків протягом перших 3 тижнів від початку лікування та зменшений ризик з 22 по 60 день після початку лікування.

В деталях, люди, які не приймали інші препарати для зниження артеріального тиску, мають дворазове збільшення ризику ішемічного інсульту протягом перших 21 днів, порівняно з чоловіками, які почали приймати альфа-блокатори пізніше.

Цікаво, що люди, які вже приймали інші ліки від тиску не мають підвищеного ризику розвитку інсульту, ймовірно тому, що їх організм вже звик до ліків і їх тиск вже стабілізувався.

Аналіз необхідно продовжити, розширивши національний склад досліджуваних чоловіків.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com