Вчені розробили графік ідеального дня

0
234

Вчені для компанії «Forza Supplements», яка випускає продукти для зниження ваги, краси і спортивного харчування, у Великобританії провели дослідження, щоб розробити графік ідеального дня. В експерименті взяли участь 1000 осіб на добровільній основі. Дослідники спостерігали за їх внутрішніми годинами, щоб визначити ефективний час для різних видів діяльності з максимальною користю для організму: прийом їжі, фізичні навантаження, робота, секс, відпочинок, сон.

Сприятливий час для харчування: 7:15 – сніданок, 12:15 – обід 15:30 – полуденок, 18:00 – вечеря. Складати денний раціон потрібно так, щоб вживання калорій протягом дня розподілявся рівномірно. Це дозволить завжди бути бадьорим, ситим і енергійним.

Що стосується трудового дня, то найкращий рівень концентрації і працездатності досягається через 3 години після пробудження – в 9:45, тому на цей час можна планувати найбільш важливі та відповідальні справи. Через годину підвищується рівень стресу, тому в 10:45 краще зробити невелику перерву. В залежності від специфіки роботи і стомлюваності, періодично потрібно робити для себе хоча б 5-хвилинні перерви, щоб до кінця дня не виснажитися остаточно.

Кращий час для занять сексом – це 7:30. Вранці чоловік повний енергії і сил після нічного сну. Отримавши заряд ендорфінів після любовних утіх, в організмі нормалізується артеріальний тиск, а психіка стає стійкою в стресових ситуаціях. Все це дозволяє добре справлятися з різними проблемами, що виникають протягом дня.

Корисно займатися спортом, як вранці, так і ввечері. За результатами досліджень, оптимальний час пробіжки – 7:00, коли відзначається найбільше спалювання калорій. Відправитися на фітнес, футбол, теніс, тренажерний зал або на тренування, вибравши для себе інший вид навантажень, продуктивніше після роботи – в 18:30. За день накопичується сила і емоційний стрес, тому звільнити їх найкраще ввечері.

Оптимальний час для відпочинку стартує у 20:15, коли вже можна розслабитися на самоті, з друзями або родиною. Лягати спати треба в 22:10. За 20 хвилин організм засинає, а в наступні 90 хвилин сну настає відпочинок, під час якого відбувається найкраще відновлення сил, що має відбуватися до 00:00.

Саме такий режим дня підходить багатьом людям, як показали дослідження. Дотримуючись цього графіка, можна раціонально витрачати сили організму, уникнути перевтоми, працювати з користю і бути в гарному настрої.