Росії загрожує епідемія цирозів

0
263

Не так давно пройшов Європейський конгрес з вірусним гепатитам, в рамках якого обговорювалася, зокрема, проблема високого рівня захворюваності в Росії. Незважаючи на те, що сьогодні захворювання цієї групи вважаються повністю виліковними, відсутність інноваційних засобів їх усунення призводить до того, що число випадків хвороби з вкрай важкими наслідками неухильно зростає.

Гепатит С переростає в хронічну форму в 4 випадках з 5. При цьому більшість заражених навіть не здогадуються про те, що хворі. Симптоми захворювання можуть не проявлятися протягом кількох років, а згодом людина дізнається про це, коли йому ставлять діагноз «цироз». Захворювання може перерости навіть у рак печінки, якщо йому вчасно не приділити належної уваги.

Статистика невтішна. Кількість росіян, які є носіями гепатиту С, за останні 16 років збільшилася в три рази, і в даний момент орієнтовно дорівнює чотирьом мільйонам людей. При цьому саме захворювання виявлено тільки у 2,5 мільйонів. Майже половина заражених навіть не здогадуються про те, що вони хворі, і що цю хворобу потрібно терміново лікувати. Найстрашніше полягає в тому, що, навіть дізнавшись про свою хворобу, багато росіян не особливо поспішають до лікаря, і відкладають вирішення проблеми в довгий ящик.

Головною причиною поширення гепатиту є широка популяризація приватних стоматологічних клінік, тату-салонів, пірсинг-салонів і так далі. Дуже часто захворювання передається навіть через одноразовий шприц – у момент зіткнення з тюбиком фарби, він все одно може контактувати з мікроорганізмами, що залишилися після попереднього клієнта. До речі, всупереч поширеній думці сьогодні заразитися гепатитом через переливання крові неможливо. Теж саме відноситься і до процедури трансплантації органів.