Американські вчені встановили, що праця здатний боротися з проявом депресії

0
205

Американські вчені провели кілька експериментів, основною метою яких було встановити, як прибирання будинку позначається на психічному стані людини. Раніше була висунута гіпотеза про те, що сумлінну працю може поліпшити стан людини, зробити його більш стресостійким і навіть підвищити його настрій. Днями це припущення було підтверджено практично. Дані досліджень вже доступні широкій громадськості.

В експерименті взяло участь п’ятсот добровольців (ні статева приналежність, ні вікова категорія не мала значення). Суть полягала в тому, що спочатку всі вони проходили спеціальний тест, після чого резидентам пропонувалося провести прибирання у приміщенні, яке імітувало житлову кімнату. Тривалість процесу збирання не перевищувала двадцять хвилин. Щоб оцінити психологічний стан кожної людини після того, як їм була проведена прибирання, після закінчення експерименту знову потрібно було пройти спеціально складений тест. Потім порівняли результати тестування.

Результати досліджень були наступними – поліпшення психічного самопочуття спостерігалося у шістдесяти відсотків резидентів. Вони ставали більш стриманими, спокійними, врівноваженими. Та й самі учасники відзначали, що після проведення прибирання у них підвищився настрій, з’явилося бажання що-небудь робити. У решти ж сорока відсотків добровольців ніяких змін в самопочутті не було виявлено. Зараз же на підставі таких даних фахівці припускають, що саме праця може допомогти боротися з проявом депресії, стресом і деякими іншими психологічними розладами. Крім цього вони відзначають, що самопочуття людини значною мірою поліпшується, якщо він буде позбавлятися від старих і непотрібних йому речей.