Басейни і ванни можуть збільшити ризик генних мутацій

0
208

Незалежно від того, вирішили Ви зануритися в басейні або розслабитися в гідромасажній ванні, чистота навряд чи буде серйозною проблемою в цьому випадку. Ви звичайно можете відчути запах дезінфікуючого засобу і це нормально, адже такі об’єкти повинні бути чистими. Однак, згідно з новим дослідженням, вони можуть бути не настільки чистим, як ви думаєте.

Дослідження показує, що дезінфікуючі засоби, які додають у воду плавальних басейнів і гідромасажних ванн виробляють ряд побічних продуктів, коли вони вступають в реакцію з потом, сечею і іншими сполуками, що купаються. У цих речовин є потенціал, здатний призвести до пошкодження ДНК.

Більше того, вчені виявили, що чим довше басейни використовуються, тим більш потужними є побічні продукти.

Співавтор дослідження Сьюзен Річардсон, з Кафедри Хімії і Біохімії в Університеті Південної Кароліни, і колеги публікують результати своїх досліджень у журналі Environmental Science & Technology.

Добре відомо, що хлор та інші речовини, що використовуються для дезінфекції басейнів і ванн, реагують з органічними речовинами, включаючи сечу і піт з людини, і можуть створити побічні продукти дезінфекції (ППД).

Незважаючи на те, дезінфекція важлива, щоб інактивувати шкідливі патогени, несприятливі наслідки їх використання, пов’язані з впливом ППД, такі як астма і рак сечового міхура, були відзначені в епідеміологічних дослідженнях людини.

Тим не менш, не було ніяких досліджень на мутагенність таких побічних продуктів. Мутагенність басейнів і гідромасажних ванн збільшилася в чотири рази після використання їх людиною.

Для дослідження вчені проаналізували 28 проб води, витягнутих з приватних і громадських плавальних басейнів і ванн – до і після інтенсивного використання – в семи місцях у Сполучених Штатах. Вода була продезинфицирована хлором, бромом, озоном.

Група виявила понад 100 ППД із зразків води басейнів і ванн, потім були випробувані екстракти цих ППД для виявлення їх мутагенність.

Вони виявили, що, в порівнянні з оригінальною водопровідною водою, використовуваної для заповнення басейну і ванни, у зразках з ППД з басейнів у 2,4 рази більше мутагенності, в той час як в гідромасажних ваннах мутагенність ППД була в 4,1 рази вище.

Заохочення практики, яка веде до більш частого обміну води в басейнах, повинна мати благотворний ефект на здоров’я населення. Головне, не забувати приймати душ, а перед купанням в басейні, так і після нього.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com