Ботокс може стати альтернативою хіміотерапії при раку шлунка

0
204

Міжнародною групою дослідників в області дослідження раку було зроблено дивовижне відкриття. Як виявилося, ботокс, більшою мірою відомий, як засіб, що застосовується в косметології, є безпечним, дешевшим і, що не менш важливо, ефективним засобом у лікуванні раку.

Ботокс є менш токсичним і не настільки дорогою альтернативою, порівняно з тими способами лікування, які застосовуються проти раку, причому його застосування обходиться практично без побічних ефектів. В рамках проведення дослідження вченими з Японії, Норвегії, США та Німеччини вивчалася роль, яку відіграє нервова система людини в розвитку раку. Було виявлено, що блукаючий нерв відіграє провідну роль у впливі на ріст пухлин шлунка допомогою вивільнення нейромедіатора.

Зазначимо, що нейромедіатор – це такі хімічні біологічно активні речовини, за рахунок яких забезпечується передача від нервової клітини електричного імпульсу крізь синаптическое простір, розташоване між нейронами, в тому числі і до м’язової тканини від нейронів. Опиняючись в пресинаптическом закінчення, нервовий імпульс провокує вивільнення медіатора в синаптичну щілину. Відбувається реакція молекул медіаторів і специфічних рецепторних білків клітинної мембрани, тим самим створюється ланцюг біохімічних реакцій. Трансмембранний потік іонів змінюється, у зв’язку з чим відбувається деполяризація мембрани, а це, в свою чергу, формує процес виникнення потенціалу дії.

Для обмеження росту пухлини командою дослідників були започатковані такі методи тестування, за рахунок яких сформувалося б перешкоду для впливу на сигнали з боку цього нерва на адресу пухлини. Професор норвезького університету відзначає наступне:

«Нами було виявлено, що при видаленні ефекту нерва відбувається пригнічення стовбурових клітин ракової пухлини, що дозволяє домогтися лікування і профілактики раку».

Командою було реалізовано чотири методу, за рахунок яких допускалася можливість розриву зв’язку між пухлинним освітою і нервом. Це:

  • ваготомія – хірургічне вплив, спрямований на розсічення гілки або основного стовбура розглянутого блукаючого нерва;
  • введення лікарських препаратів для блокування рецептора нейромедіатора;
  • введення локальної ін’єкції ботокса для блокування процесу вивільнення нейромедіатора;
  • «нокаут» гена рецептора.

Природно, виникає питання, які з цих методів показали найбільшу ефективність у забезпеченні розриву зв’язку між нервом і пухлиною. В цілому кожен з перерахованих методів показав певну ефективність, однак найбільш вираженим виявився ефект при проведенні ваготомії і використанні ботокса. Такий ефект виявився, щонайменше, несподіваним для дослідників, зокрема щодо успішного результату застосування ботоксу.

«Ми схильні припускати, що таке лікування може виявитися ефективним в боротьбі з раком, з безпосереднім впливом на стовбурові клітини раку». В якості додаткової переваги ботокса розглядається також і те, що для такого лікування перебування пацієнта у лікарні потрібно лише протягом кількох годин».

Звичайно, читачів може зацікавити питання щодо того, що стало причиною використання ботокса в такому впливі на ракову пухлину, чим продиктований такий вибір. На це також є відповідь.

«Нами було виявлено, що нейромедіатор ацетилхолін виявився головним медіатором, що чинить вплив на ріст пухлини. Відомим фактом є те, що саме ботокс чинить блокуючу дію на вивільнення цього нейромедіатора з нервових закінчень. Відповідно, за аналогією з паралізацією м’язів обличчя було використано вплив ботокса за даним напрямом, це «в двох словах» розглядати ідею з його застосуванням».

Як уже зазначено, ботокс є менш токсичним і не настільки дорогим, якщо порівнювати його з більшістю традиційних методів, використовуваних у боротьбі з раком, і, крім того, з мінімумом побічних ефектів.

Між тим, незважаючи на таку оптимістичну можливу картину лікування раку шлунка, дослідники дотримуються думки про те, що краще, якщо таке лікування буде застосовуватися в комплексі з хіміотерапією. Ракова пухлина за рахунок впливу, що чиниться на нерв, стає більш вразливою, у зв’язку з чим підвищується ефективність застосування в її адресу хіміотерапії.

Ботокс також може розглядатися в якості додаткового способу лікування, що застосовується для тих пацієнтів, у яких хіміотерапія не здобула належної впливу або які не хочуть лікувати рак за допомогою хіміотерапії. Корисним такий спосіб може виявитися і рак «вивів з ладу» шлунок (тобто він буквально став непрацездатним).

«Можливо, що подібний вплив може бути застосовне для інших серйозних пухлин, тому дослідження в даному напрямку повинні продовжуватися, адже такий несподіваний результат можна розглядати як певний прорив в лікуванні раку шлунка».

На даний момент дослідники будуть відслідковувати стан двох пацієнтів з Норвегії з діагнозом рак шлунка з застосуванням такого методу впливу.