Дослідники знайшли нові нейрони у хворих аутизмом

0
223

Нещодавно дослідники Інституту Солка, розташованого в Сан-Дієго (Каліфорнія) визначили, що мозок частини пацієнтів, що мають аутистичні розлади, зростає швидше, ніж у здорової людини. Причому зростання відзначається навіть до того, як пацієнту встановлений відповідний діагноз.

Щоб зрозуміти механізм росту мозку, який відзначається у третини хворих, учені застосовували новітню техніку використання стовбурових клітин. За результатами дослідів, які проводилися на хворих аутизмом з метою зрозуміти, чому зростає їх мозок, вчені виявили, що клітини хворих володіють меншою кількістю сполук, ніж нейрони в організмі здорових людей.

Застосувавши інсуліноподібний фактор росту 1, який виступає посередником синергії гормонів, дослідниками була відновлена зв’язок між клітинами. Завдяки цьому була сформована загальна картина того, як розвиваються нейрони. Крім того, вченими були створені стовбурові клітини, які повторюють ті, які працюють в мозку хворого аутистическим розладом. На той момент мозок виріс на чверть. Було виявлено, що нейрони в тих, хто мав аутизм, швидко розмножуються, що і викликало зростання обсягу мозку.

У подальших експериментах дослідники хочуть застосовувати клітини мозку людей, хворих на аутизм, для простеження за процесом ІФР-1 на рівні молекул. Підсумки проведеної роботи дозволять визначити, як речовина впливає на клітини мозку, а також скласти методи ефективного позбавлення від захворювання.

Таке захворювання, як аутизм, є порушенням функціонування головного мозку, і є причиною проблем в спілкуванні і появою дефіциту в соціальних взаємодіях. Як правило, проявляються ознаки недуги ще в дитячому віці. Серед причин його появи – розлад зв’язків між синапсами, однак деякі вчені вважають, що захворювання виникає внаслідок мутації. Методики, повністю излечивающие від аутизму, в даний час невідомі.

За матеріалами: vistanews.ru