Чому бідні діти частіше страждають ожирінням?

0
237

Нове дослідження, опубліковане в Європейському Журналі Громадського Здоров’я, показує, що бідні діти майже в три рази частіше, ніж їх більш забезпечені однолітки страждають ожирінням. Але важливе питання: чому?

На думку авторів дослідження, на чолі з професором Івонн Келлі з Університетського Коледжу в Лондоні, ожиріння пов’язане з розвитком багатьох хронічних захворювань, які становлять загрози для здоров’я і економічний тягар. Вони пояснюють, що діти, з надмірною вагою та ожирінням мають вищий ризик ожиріння протягом усього їхнього життя.

Таким чином, дослідження причин дитячого ожиріння є важливою областю дослідження з психологічної, економічної та суспільної точки зору здоров’я.

Для проведення їх дослідження, вчені використовували дані «Тисячолітнього Когортного Дослідження», яке відстежувало майже 20000 сімей по всій Великобританії.

Дітей, у рамках дослідження, вимірювали у віці 5 і 11-ти років. Крім того, дослідники врахували багато аспектів навколишнього середовища і способу життя дитини, наприклад, курила під час вагітності мати, як довго тривало грудне вигодовування дитини та інше. Команда також досліджувала наявність надмірної ваги або ожиріння у матері.

Результати показали тісний зв’язок між бідністю і дитячим ожирінням; в 5 років, діти з бідних сімей майже в два рази частіше страждали від ожиріння.

Дослідники заглибились у деталі, коли розглянули вплив фізичної активності, порівнюючи частоту занять спортом, активними іграми, а також час, який вони витрачали на сон, перегляд телевізора і комп’ютерні ігри. Вони також дивилися на харчові звички: снідав дитина, скільки споживав солодощів та фруктів.

Заняття спортом більше трьох разів на тиждень, ранній сон і регулярне споживання фруктів позитивно позначалося на підтримці нормальної ваги. А ось материнське куріння під час вагітності та індекс маси тіла матері негативно впливав на схильність до ожиріння у дитини.

Ці нерівності, ймовірно, пояснюється різною доступністю до ресурсів, продуктів харчування і знань у бідних і багатих дітей, тут і криються причини ожиріння серед бідних дітей.

Однак доктор уточнила, що тільки 20% додаткового ризику ожиріння у дітей залежить від описаних факторів. Дослідники визнають, що їх моделі не змогли в повній мірі пояснити нерівність у доходах з дитячим ожирінням, ймовірно, є інші фактори ризику.

Дослідження необхідно продовжувати.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com