Дихання через рот під час сну може збільшити ризик карієсу

0
217

Порівняння рівнів кислотності в порожнині рота у осіб, які дихали або не дихали через рот під час сну, виявило, що дихання через рот може сприяти ерозії зубної і гниття.

Це був висновок дослідників з Університету Отаго, Данідін, Нова Зеландія, опублікований в журналі Oral Rehabilitation.

Дослідники відзначають, що стоматологи повідомляють все про більшому числі пацієнтів, які скаржаться на сухість у роті, особливо під час сну або після пробудження.

Дихання через рот під час сну може приводити до висихання слини, яка є важливим захисним механізмом для запобігання зростання кислотності порожнини рота. Попередні дослідження показали, що люди з сухим ротом схильні до підвищеного ризику ерозії, в порівнянні з особами з нормальною секрецією слини.

Кислотність призводить до втрати зубної емалі, внаслідок чого, до ерозії (прямий вплив кислоти без впливу бактерій) та/або карієсу.

Для нового дослідження, дослідники вирішили дослідити, що відбувається з рівнем кислотності в порожнині рота при вищевказаних фактах.

Вони виміряли рівень рН і температуру порожнини рота у 10 здорових добровольців, коли вони по черзі спали з носовим затискувачем і без, який змушував їх дихати через рот.

Межі можливої кислотності від 0-14. РН 7 є нейтральної, рН нижче 7 є кислою, і рН вище 7 є основною або лужною.

Добровольці носили пристрій, який постійно вимірює рН і температуру. Вони носили його протягом двох серій із 48 годин.

Щоб дихати через роти, добровольці носили носовий затискач для двох ночей з чотирьох. Щоб врівноважити будь-яку потенційну упередженість, п’ять з них носили кліпси першої ночі, а інші носили його другий, в кожному з 48-годинних сеансів.

Результати показали, що в середньому, в денний час рН дорівнював 7,3, а під час сну 7,0. Середня рН під час сну з диханням через рот 6,6.

Внутриротовая рН повільно знижувалася протягом годин сну у всіх учасників, але показала більше падіння, коли учасники були змушені рот дихати.

Рівень рН у роті впав до 3,6 у деяких осіб, які вдихали через рот. Це значно нижче порогового значення (рН 5,5), коли зубна емаль починає руйнуватися.

Середня температура в роті була 33,1 °C в денний час і 33,3 °C під час сну, без статистичної значущості між сном з диханням через рот і без, відзначають дослідники.

Це дослідження є першим у своєму роді і результати точно підтверджують ідею, що дихання через рот може дійсно є чинником стоматологічних захворювань.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com