Дослідники з Університету Тюбінгена винайшли ефективний засіб проти малярії

0
221

Спираючись на статистику, Всесвітня організація охорони здоров’я вказує на те, що близько 50% населення земної кулі ризикує захворіти малярією. Близько півмільйона смертей і 212 мільйонів хворих – така статистика за 2015 рік.

Лікарський препарат від такої страшної хвороби винайшли вчені з Університету Тюбінгена (Німеччина). Доведено, що експериментальне засіб високоефективно, успішно виліковує гостру інфекцію, захищає від повторного прояви малярії і ускладнює вироблення резистентності до лікування у малярійного плазмодія.

Комбіноване лікування такими препаратами, як Фосмидомицин і Пипераквин, було протестовано на ефективність, сприятливу переносимість і безпеку. У тестуванні брало участь 83 пацієнта.

Plasmodium falciparum – рід паразитичних одноклітинних організмів, що викликають у людини малярію, вводився всім учасникам клінічного випробування у віці від одного року до тридцяти років протягом трьох днів. Під час лікування не спостерігалося побічних реакцій, учасники легко піддавалися терапії, клінічна симптоматика проходила швидко. Вчені відзначають, що з допомогою Фосмідоміціна можна призупинити вироблення ізопреноїдів – група природних сполук, які мають вагомий вплив на розмноження малярійного плазмодія, а також на обмін речовин.