Дослідження наводить нові докази того, що кава може знизити смертність

0
222

Більше половини американців п’ють каву постійно і щоденно, і це не дивно. Дослідники постійно зацікавлені в тому, як напій впливає на здоров’я населення. Нині ж, нове дослідження додає до зростаючої кількості доказів того, що кава позитивно для нас, ще і нові, знаходячи, що споживання чотирьох-п’яти чашок кави в день може знизити ризик ранньої смерті, навіть серед тих, хто п’є каву без кофеїну.

Дослідження є останнім у низці досліджень, пов’язаних з кавою, проведених доктором Ерікою Лофтфилд з Відділу Епідеміології та Генетики Раку при Національному Інституті Раку. Воно Опубліковано у виданні «Американський журнал епідеміології».

У січні цього року, доктор Лофтфилд і колеги показали, що вживання чотирьох чашок кави в день може знизити ризик розвитку меланоми на 20%.

Хоча поточне дослідження не знайшло ніякого зв’язку між споживанням кави і смертності від онкологічної патології, воно припустило, що регулярне вживання напою може знизити ризик смерті від ряду патологічних станів, в тому числі від серцево-судинних захворювань і діабету.

Для досягнення своїх висновків, вчені проаналізували суб’єктивні звіти про звички вживання кави і рівні здоров’я 90317 дорослих, які були учасниками дослідження раку простати, легенів, товстої кишки і яєчників, що проводилося з 1998 по 2001 роки. Учасники не страждали від онкопатології і не виявляли серцево-судинних захворювань на початок дослідження.

В середньому, за 10 років спостереження, відбулося 8718 випадків летального результату.

Порівняно з людьми, які не п’ють кави, ті, хто споживав від чотирьох до п’яти чашок в день, виявили найнижчий ризик смерті від різних причин, у тому числі від цукрового діабету, хвороб серця, респіраторних захворювань, грипу та самогубств.

Ті, хто споживав від двох до трьох чашок кави щодня, також мали нижчий ризик смерті, як і у людей, які пили каву без кофеїну або кави, у вигляді добавок.

Крім того, дослідники виявили, що вживання до п’яти чашок кави щодня – еквівалент 400 мг кофеїну – не пов’язане з довгостроковими ризиками для здоров’я.

Результати дослідження не змінилися і після того як команда врахувала ряд факторів, виляющих на рівень здоров’я, у тому числі паління, споживання алкоголю і дотримання різних дієт.

Однак важливо враховувати дані не тільки поточного, але й інших досліджень, які представляють своє бачення користі і шкоди популярного напою.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com