Новий тест виявляє потенційно шкідливі хімічні речовини у грудному молоці

0
188

Очевидно, що грудне молоко краще. Однак, коли справа доходить до годування немовлят, існують побоювання, що грудне вигодовування може піддати дітей впливу певних токсинів в грудному молоці. Тепер дослідники розробили новий тест, який визначає, чи містить грудне молоко парабени або бісфенол А.

Бісфенол А (BPA) являє собою хімічну речовину, яка широко використовується в полікарбонатних пластмасах, які використовуються для виготовлення харчової посуду та упаковок.

Парабени (PBs) є хімічними речовинами, які зазвичай використовуються в якості консервантів в косметиці, в тому числі по догляду за волоссям, зволоженні та макіяжі. PBs також знайдено в деяких харчових продуктах і лікарських засобах.

Попередні дослідження припустили, що обидва речовини, що руйнують ендокринну систему, перешкоджаючи нормальному функціонуванню гормональної системи, в результаті чого порушуються репродуктивні функції.

Найбільш поширеними способами, в яких люди піддаються впливу цих речовин, є контакт з шкірою, вдихання або прямий прийом.

Мати може передати їх своїм дітям, через грудне молоко, як відзначають автори дослідження, так як немовлята знаходяться на ранніх стадіях розвитку, вони можуть бути більш чутливі до руйнуючого впливу цих токсинів.

Таким чином, дослідники створили нову биоаналитическую техніку, яка може точно визначити наявність PBs, BPA та інші в грудному молоці.

Згідно з даними команди, нова методика складається з УЗД екстрактора і техніки швидкого очищення, що використовує сорбенти.

У дослідженні, опублікованому в журналі «Хроматографія B», команда застосували цей метод на грудних пробах молока у 10 жінок з Гранади.

Група виявила BPA у восьми зразках з використанням методу. У п’яти з цих зразків, концентрації BPA коливалися від 0.6-2.1 нг/мл

Аналогічні рівні PBs були визначені в семи зразках грудного молока, хоча один зразок мав більш високу концентрацію 1.3-5.4 нг/мл

Ці дані показують, що BPA і парабени присутні майже в кожному грудному молоці, можливо, з-за інтенсивного використання косметичної продукції.

Молоко є цінним біологічним продуктом, який може слугувати індикатором впливу на матір різних видів хімічних сполук.

Вчені говорять, що їх методика ідентифікації може допомогти визначити, які рівні впливу PBs і BPA можуть бути найбільш шкідливими для здоров’я матері і дитини.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com