Вчені встановили, що близько сімдесяти відсотків смертей у світі спровоковано наявністю шкідливих звичок

0
198

Вчені провели один з найбільших експериментів, який охопив 195 країн світу, і зайняв по тривалості період з 1990 року по 2015. Основною метою проведених досліджень було встановити що ж саме найчастіше стає причиною смерті у людей з різних країн, і яку роль у цьому відіграє ведення нездорового способу життя. Фахівці провели аналіз понад триста хвороб, вісімдесяти факторів ризику, а також 249 причин смерті індивідів. І результати досліджень виявилися більш ніж невтішними.

На основі отриманих даних ученими був зроблений висновок, що смертність він обширного спектру патологічних станів інфекційної природи значно зменшилася, порівняно з роками до 1990-2015. Але ось смертність з-за того, що індивіди ведуть неправильний спосіб життя, зросла. В даному випадку мова йде про нераціональне і незбалансоване харчування, відсутність систематичних фізичних навантажень, а також щодо наявності шкідливих звичок, таких як тютюнопаління, вживання алкогольних напоїв, а також наркотичних речовин.

В даний час все частіше причиною летального результату у людей стає цукровий діабет, онкологічні захворювання, а також патології серця і кровоносних судин. А всі їх здебільшого провокує саме неправильний спосіб життя людини (переїдання, вживання великої кількості жирної і смаженої їжі, захоплення фастфудами, куріння та інше). Дані виявилися наступними – близько дев’яти відсотків людей помирають від прогресуючої гіпертонії, активне тютюнопаління ставало причиною смерті в 6,3% випадків. Зростання в кровоносному руслі рівня глюкози забирала життя у 6,1% випадків. Прогресуюче ожиріння стало основним чинником, який призвів до смерті, в п’яти відсотках клінічних ситуацій.