Експерти знайшли елемент, що вирішує проблему передчасних пологів

0
205

У процесі народження малюка не останню роль відіграє такий гормон, як окситоцин. Саме його вважають «гормоном любові» та важливим з боку емоційної прихильності. Згідно з останніми науковими дослідженнями подібний компонент зможе попередити передчасне розвиток пологової діяльності.

До такого висновку дослідники прийшли після ряду експериментів за участю спеціального з’єднання, яке було вилучено з мурах і по структурі дуже сильно нагадувало окситоцин.

Безпосередньо під час пологів саме окситоцин сприяє стимуляції потужних переймів, тим самим допомагаючи матці достатньою мірою розкритися для народження дитини. Крім цього гормону жіночим організмом виробляється вазопресин, який грає роль знеболювальної речовини. Співробітниками Медичного університету у Відні вивчалося функціонування обох гормонів та їх властивості синтетичних варіантів.

Експертами було проаналізовано нейропептид – речовина, вилучена у мурашок і структурно нагадує два вищевказаних гормону, що виробляються жіночим організмом. Це дало можливість вченим отримати більше інформації про гормони. Було встановлено, що вазопресин відповідає за контроль над водним балансом, а в сукупності з окситоцином – забезпечує приплив крові до матки під час народження малюка.

У головному мозку у людини є кілька рецепторів, які контролюють такі гормони. Для окситоцину таким рецептором є OTR, а для вазопресину – VR2, VR1a, VR1b. Встановлено, що окситоцин призводить до активізації VR1b, але в той же час гальмує VR1a. При цьому незначні хімічні зміни подібного гормону дають можливість отримання стабільного інгібітора для VR1a. На думку дослідників саме це дає можливість вирішити проблему з передчасної родової діяльністю.