Флуоресцирующее речовина може допомогти хірургам видаляти всю пухлину з першої спроби

0
290

Дослідники описують, як вони випробували протеазо-активирующееся речовина для візуалізації пухлини при Медичному Центрі Університету Дьюка в Дареме, штат Північна Кароліна. Результати опубліковані в журналі «Трансляционная медицина».

Технологія візуалізації, що використовує ін’єкційну синю рідину під назвою LUM015, було розроблено у Массачусетському технологічному інституті.

У статті описується, як речовина виявило ракову тканину у живих мишей з саркомою та у 15 хворих, які перенесли операцію з видалення саркоми м’яких тканин або раку молочної залози, без побічних ефектів.

Сучасні методи візуалізації, такі як МРТ і КТ, не завжди виявляють всі ракові тканини по краях пухлини, таким чином, при першій операції деякі клітини залишаються в організмі, після чого пацієнти змушені переносити додаткові операції або променеву терапію.

Співавтор дослідження Девід Кірш, професор радіаційної онкології, фармакології та біології раку в інституті Дьюка, пояснює, що, в той час як патологоанатом може досліджувати тканині пухлини під мікроскопом, це неможливо зробити під час операції.

Метою розробок є можливість дати хірургам практичну і швидку технологію, яка дозволяє сканувати пухлини під час операції, щоб шукати будь-яку залишкову флуоресценцію.

Речовина LUMO15, флуоресціює в присутності катепсину, ферменту протеази, який частіше зустрічається в ракових клітинах, ніж у здорових.

Коли дослідники випробували LUMO15 на мишах, вони виявили, що в ракових клітинах речовина флуоресціює в п’ять разів яскравіше, ніж у звичайній м’язової тканини.

Флуоресценції не видно неозброєним оком, вона повинна спостерігатися через портативний пристрій формування зображення, яке також знаходиться на стадії розробки.

Передбачається, що при роботі з хворими людьми, після того, як пухлина видаляється, хірург поміщає портативний пристрій формування зображення на поверхню зрізу, щоб побачити, чи залишилися уражені ділянки.

Якщо ця технологія покаже себе успішно в подальших дослідженнях, вона зможе змінити підходи в хірургії. Якщо хірурги зможуть з першої спроби видаляти всю пухлину, то це дозволити уникнути подальших операцій і потенційних рецидивів раку. Знаючи, де є залишки ракових клітин, можна направляти в потрібну область променеву терапію, що зменшить її шкоду для здорових тканин.

Зараз проводиться дослідження 50 жінок з раком молочної залози.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com