Вчені: кровоносні судини контролюють ріст стовбурових клітин

0
246

Група науковців з Великобританії довела, що кровоносні судини беруть участь в процесі росту стовбурових клітин. Таке твердження було доведено практичним шляхом після проведення декількох дослідів над мишами.

За результатами досліджень, було точно встановлено, що кровоносні судини можуть збільшувати і прискорювати ріст стовбурових клітин. Даний аспект можна використовувати для регенерації пошкоджених клітин нервової системи і створення методики лікування на основі стовбурових клітин.

Слід зазначити, що в зростаючому мозку нейрони утворюються за допомогою нейронних стовбурових клітин, які «вказують» нейронів, де і в якій кількості вони повинні розмножуватися. До проведення вищезгаданого дослідження було не ясно, які саме сигнали головного мозку відповідають за «роздачу» таких інструкцій. Отже, скоординувати процес не надавалося можливим. Тепер учені точно встановили, що саме кровоносні судини відіграють одну з найважливіших ролей у вказівці стволовим нервовим клітинам, коли і як їм потрібно розмножуватися.

Практичні експерименти були проведені на лабораторних мишах – вивчалася поведінка нервових стовбурових клітин в мозковому стовпі гризунів, у яких виключили основний білок кровоносних судин. В результаті, вчені встановили, що стовбурові клітини зникли ще до того, як відновилися. Таким чином, мозковий стовбур став набагато менше.

Слід зазначити, що робота в даному напрямку ще не закінчена. Надалі вчені планують точно встановити процес регенерації нейронів і вивести методику для загального застосування. Таким чином, якщо результати досліджень будуть позитивними, використання стовбурової терапії допоможе при лікуванні захворювань нервової системи.