Гарний настрій та грип взаємоповязані

0
246

Група вчених з Університету Ноттінгема зробила досить несподіване відкриття – гарний настрій і грип виявилися тісно взаємопов’язані. Мова йде про те, що позитивний настрій пацієнта в день здійснення щеплення від подібного захворювання в кілька разів збільшує її захисний ефект.

Фахівці відзначають, що серед осіб молодий і середній віковій категорії ефективність вакцинації становить від 70 до 90%, в той час як у людей похилого віку такі значення варіюються від 17 до 53%. Саме з цієї причини дослідники вирішили дізнатися, які сприятливі фактори відповідають за дію і результати вакцинації.

Для цього вченим вперше знадобилося вивчити вплив джерел, на які раніше ніхто не звертав особливої уваги, зокрема, на психологічні та поведінкові фактори. Щоб отримати таку інформацію був проведений експеримент, в якому брало участь понад 130 пацієнтів похилого вікової категорії. Всім учасникам зробили щеплення від грипу і протягом 6 тижнів у них вимірювалися специфічні показники. Дослідники враховували поганий настрій, ступінь фізичної активності, харчові звички і позитивний настрій.

Результативність самої імунізації перевірялася за допомогою вимірювання концентрації антитіл – такий аналіз здійснювався на 4 і 16 тиждень з моменту проведення щеплення. Завдяки такому науковому пошуку вдалося з’ясувати, що з усіх вищевказаних факторів значний вплив на ефект від щеплення надавало лише настрій.

Таким чином, вдалося з точністю встановити – хороший і позитивний настрій передбачає збільшення антитіл мінімум на 6 тижнів, а позитивний настрій безпосередньо у день щеплення призводить до зростання концентрації антитіл у середньому на 8-14%.

Тим не менш, вчені відзначають, що за основу дослідження брали торішні і позаторішні штами грипу, а це вказує на те, що новий вірус може мати не таку взаємозв’язок з психологічними факторами. Однак автори впевнені – у будь-якому разі настрій буде виступати в якості одного з основних джерел успіху вакцинації.